۱۵۸۳ میلیارد ریال برای اجرای طرح های حوزه آب کهگیلویه و بویراحمد ابلاغ شد

گچساران - ایرنا -مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکهزار و ۵۸۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار برای اجرای طرح های حوزه آب استان از محل بودجه های ملی و استانی ابلاغ شده است.

علی داوودی مهر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این میزان، ۲۲۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و بقیه از محل اعتبارات ملی برای تکمیل طرح های نیمه تمام حوزه آب کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری پیش بینی شده است.

وی ابراز داشت: موافقت نامه طرح های حوزه آب استان هم اکنون در حال مبادله است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هم اکنون ۴۰ پروژه استانی و هشت طرح ملی استانی این حوزه در دست اجراست.

داوودی مهر عنوان کرد: این طرح ها در زمینه احیا و تعادل بخشی برای مقابله با خطرات احتمالی خشکسالی و همچنین تقویت سفره های زیرزمینی و دشت ها در مناطق مختلف استان در حال اجراست.

وی گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده و اجرای طرح‌های در دست اقدام (احیا و تعادل بخشی) بیش از ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب در بخش‌های مختلف آشامیدنی، کشاورزی و صنعت قابل مهار است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: حدود ۹۰ طرح مطالعاتی تأمین آب در حوزه های مختلف هم در دست اجراست.

وی تاکید کرد: شرکت آب منطقه‌ای تاکنون بیش از ۲۵۰ طرح با اعتباری افزون بر سه هزار میلیارد ریال در مناطق مختلف استان اجرا کرده است.

براساس آمارهای رسمی۱۰ درصد نزولات جوی کشور در کهگیلویه و بویراحمد با یک درصد وسعت ایران می بارد.

این استان با حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع و با جمعیتی افزون بر ۷۲۳ هزار نفر دارای یک درصد مساحت و یک درصد جمعیت کشور در جنوب غربی ایران واقع شده است.
کهگیلویه و بویراحمد با ۲ اقلیم متفاوت و مناظر بکر و طبیعی و موقعیت خاص گردشگری دارای هشت شهرستان، ۱۷ شهر و یکهزار و ۶۷۶ روستای دارای سکنه است.

۸۱۴۳/۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =