۱۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۰
کد خبرنگار: 2749
کد خبر: 83461755
۰ نفر

برچسب‌ها

امکان تولید ۱۰۰هزار تن ماهی در لرستان

خرم‎آباد - ایرنا - مدیرکل شیلات لرستان گفت: در صورت تامین اعتبار می‎توان در یک برنامه پنج‎ساله ظرفیت تولید ماهی در این استان را به ۱۰۰هزار تن افزایش داد.

کیارش بیرانوند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکنون در لرستان سالانه بیش از ۲۵هزارتن ماهی در ۶۵۳ مزرعه پرورش ماهی تولید می شود و مطالعات طرح تولید ۲۰هزار تن دیگر نیز انجام شده است.

وی افزود: ۱۴هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در مجتمع های آبزی پروری استان در حال فعالیت هستند.

مدیرکل شیلات لرستان بیان کرد: اجرای برنامه ای برای جذب بیشتر مردم استان به سمت مصرف ماهی از برنامه های شیلات می باشد و در راستای افزایش سرانه مصرف ماهی در استان  برنامه های مختلفی مانند برگزاری جشنواره های غذایی، ایجاد نمایشگاه و بازارچه های فروش ماهی را اجرا کرده ایم.

بیرانوند در ادامه با اشاره به افزایش سرانه مصرف ماهی استان گفت: در حال حاضر سرانه مصرف ماهی در استان  ۶/۴ کیلوگرم است که تا پایان سال به هشت کیلوگرم خواهد رسید.

مدیرکل شیلات لرستان در ادامه با اشاره به پیشرفت ۷۰درصدی پروژه مجتمع آبزی پروری سپیددشت خرم آباد، گفت: عملیات ساخت این مجتمع از سال ۹۴ آغاز شده و در حال حاضرنیز با پیشرفت ۷۹درصدی در حال تکمیل است که تا سال ۱۳۹۹ به بهره برداری خواهد رسید.

بیرانوند بیان کرد: این پروژه دارای ظرفیت ۶هزار تن تولید ماهی در سال می باشد.

۳۲۱۰/۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =