سرانه فضای کانون پرورش فکری کودکان خراسان شمالی ۷ برابر شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی گفت: در دولت تدبیر و امید سرانه فضا برای کودکان و نوجوانان این استان هفت برابر شده است.

به گزارش ایرنا، منیر صادقی روز دوشنبه در نشست خبری اظهار داشت: فضاهای مراکز کانون های استان از یکهزار و ۵۰۰ مترمربع در سال ۹۴ به ۱۰ هزار مترمربع در حال حاضر رسیده است. 

وی افزود: بر اساس شاخص ها و در وضعیت مطلوب، باید به ازای هر ۱۰ هزار دانش آموز یک مرکز کانون پرورش فکری دایر باشد اما در این استان، اکنون ۹ مرکز ثابت و ۹ مرکز سیار برای خدمات رسانی به کودکان و نوجوانان دایر است.

وی با بیان اینکه اکنون ساخت مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرهای آشخانه، جاجرم، شیروان و فاروج ناتمام است خاطرنشان کرد: پروژه های فاروج، آشخانه و جاجرم در ۸۰۰ مترمربع زیربنا ساخته می شوند و بیش از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و مرکز شیروان هم در یکهزار و ۲۰۰ مترمربع در حال ساخت است که در مرحله فونداسیون است. 

صادقی افزود: این پروژه ها از سال ۸۸ وارد مرحله اجرایی شده است اما بهره برداری از آن به علت کمبود اعتبار و یا تخصیص نداشتن اعتبار مورد نیاز به تاخیر افتاده است. 

وی در بخش دیگر سخنان خود به برگزاری بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی اشاره کرد و گفت: این جشنواره با شعار «آینده ساختنی است» در دو بخش قصه گویی صحنه‌ای و ۹۰ ثانیه‌ای برگزار می‌شود.

صادقی افزود: بخش قصه گویی صحنه‌ای در دو بخش ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود و دختران و پسران نوجوانان، زنان و مردان و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‎ها می توانند تا ۱۷ شهریورماه امسال، ثبت نام و آثار خود را در پایگاه جشنواره بارگذاری کنند. 

وی خاطرنشان کرد: برگزیدگان دوره های پیشین جشنواره قصه‌گویی در مراحل منطقه‌ای، ملی و بین‌الملل، قصه‌گویان و مجریان با سابقه اجرا در رسانه ملی و تئاتر می‌توانند در بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره شرکت کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی افزود: بخش ۹۰ ثانیه‌ ای با موضوع «قصه زندگی من» برگزار می شود و در آن، شرکت کنندگان، قصه زندگی خود را در فیلم ۹۰ ثانیه ای روایت می کنند. آثار قصه گویان برای شرکت در این بخش باید تا ۱۰ مهر امسال در پایگاه جشنواره بارگذاری شود.

خراسان شمالی ۱۶۵ هزار دانش آموز دارد که به نوعی جامعه هدف برنامه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند اما مراکز این کانون تنها ۱۰۶ هزار عضو دارد. 

۷۱۸۵/ ۶۰۴۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =