بخشودگی بدهی دانشجویان ترک تحصیل کرده پیام نور

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه پیام نور در باره بازگشت دانشجویان ترک تحصیل کرده گفت: با توجه به تسهیلات فراهم شده، دانشجویانی که پیش از سال ۹۶ ثبت نام کرده‌اند و تا ۱۵ آبان ۹۸ برای ثبت نام به دانشگاه مراجعه کنند، شهریه ثابت آنها شامل بخشودگی می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش، محمدرضا زمانی امروز دوشنبه در نشست خبری در دانشگاه پیام نور اظهار کرد: اگر دانشجویی در مقطعی ترک تحصیل کرده و بعد از مدتی بازگشته و بخواهد ادامه تحصیل دهد باید شهریه ثابت خود را پرداخت کند. دانشگاه این امکان را فراهم کرده که دانشجویانی که مجبور به ترک تحصیل شده و اکنون توانایی پرداخت بدهی شهریه خود را ندارند، بتوانند ادامه تحصیل دهند.

زمانی همچنین اعلام کرد که زمان ثبت نام براساس سوابق تحصیل در دانشگاه پیام نور تا ۲۸ شهریور تمدید شده است.

تصمیمی برای افزایش شهریه دانشجویان گرفته نشده

رییس دانشگاه پیام نور درباره افزایش شهریه برای سال تحصیلی جدید اظهار کرد: در حال حاضر تصمیمی برای افزایش شهریه دانشجویان گرفته نشده است، اما در صورت افزایش شهریه، دانشگاه به حداقل مجاز آن اکتفا می کند.

به گفته زمانی، دانشگاه مقداری از  درآمد شهریه ای خود را به تسهیلات مالی دانشجویان اختصاص داده است. درحال حاضر سهمیه دانشگاه پیام نور در صندوق رفاه دانشجویان نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.
وی ادامه داد: دانشگاه پیام نور همچنین با امضای تفاهم نامه با سه بانک عامل می تواند کل شهریه ۴۳۰ هزار داوطلب این دانشگاه را نیز تحت پوشش قرار دهد. از سوی دیگر رایزنی هایی با برخی بنیادها برای ارائه وام قرض الحسنه و وام بلاعوض به دانشجویان کم برخوردار صورت گرفته است.

مهارت افزایی با ایجاد بیش از ۱۰ مرکز نوآوری

دانشگاه با بیش از ۱۰ مرکز نوآوری و ۱۲۰ هسته نوآور در بحث مهارت افزایی پیش می‌رود.

رئیس دانشگاه پیام نور گفت:‌ این دانشگاه باید به سمت دانشگاه نسل سه و نسل چهار یعنی دانشگاه کارآفرین و مهارت افزا گام بردارد. دانشگاه پیام نور از سال گذشته با توجه به تاکید وزارت علوم  بحث مهارت افزایی را دنبال کرده است.

وی افزود: دانشگاه در حال حاضر استارت آپ های مختلف از جمله  نوآور و سالمندی را ایجاد کرده و به دنبال افزایش مباحث استارت آپ های مختلف است.

وی با اشاره به ایجاد ۱۰ مرکز نوآوری در این دانشگاه گفت: دانشگاه پیام نور در راستای مبحث مهارت افزایی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز تفاهم نامه ای امضاء کرده است.

زمانی در ادامه درباره بحث تمرکززدایی در این دانشگاه گفت: سال گذشته واگذاری اختیارات به استان ها آغاز شد و سازمان مرکزی در حال حاضر نقش نظارتی دارد.
وی خاطرنشان کرد: مراکز  در دو سال گذشته در زمینه امور مالی و اداری شفاف سازی انجام داده اند. دانشگاه برای شفاف سازی بیشتر چهار سامانه رونمایی کرد که با ارائه خدمات الکترونیک، سامانه تسهیلات، سامانه نقل و انتقال اعضای هیات علمی و سامانه امانت دیجیتال عملکرد مناسبی داشته باشد.

۳۰ درصد رتبه های بالای ارشد دانشگاه های دولتی از پیام نور هستند
رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه ۳۰ درصد رتبه های بالای دانشگاه های دولتی در مقطع ارشد از دانشگاه های پیام نور هستند، یادآور شد: این دانشگاه در تلاش است کیفیت آموزشی را ارتقاء دهد، از این رو با دارا بودن ۲۱۰۰ انجمن علمی، ۱۶۰۰ کانون دانشجویی و ۳۴۰ نشریه دانشجویی در زمینه های فرهنگی و ورزشی نیز فعال است.

دانشگاه پیام نور چهار هزار عضو هیأت علمی دارد

رئیس دانشگاه پیام نور در ادامه با اشاره به اینکه این دانشگاه بزرگترین دانشگاه دولتی است، افزود: ۴۳۰ هزار دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه پیام نور تحصیل می کنند.
زمانی افزود:  دانشگاه پیام نور ۵۰۰ مرکز و واحد در داخل کشور و ۴۰ نمایندگی در سراسر جهان دارد. همچنین چهار هزار عضو هیات علمی در این دانشگاه به صورت تمام وقت تدریس می کنند.
به گفته زمانی، ۲۰ هزار استاد مدعو در هر ترم نیز به استادان این دانشگاه افزوده می شود.

رئیس دانشگاه پیام نور همچنین گفت: شرایطی ایجاد شده تا دانشجویان برای شرکت در آزمون های پایان ترم دانشگاه بتوانند نزدیکترین مرکز و محل سکونت خود را انتخاب کنند.

زمانی با اشاره به طرح مجلس برای تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی این دانشگاه یادآورشد: در صوررت تصویب این رای، وضعیت سه هزار نفر از کارکنان تغییر می کند.

رئیس دانشگاه پیام نور درباره تعیین تکلیف اعضای هیات علمی قراردادی این دانشگاه نیز، خاطر نشان کرد: تعیین تکلیف اعضای هیات علمی بلاتکلیف که از سال گذشته در دستور کار قرار گرفت تا پایان شهریور مشخص می شود.
زمانی همچنین افزود: دانشگاه پیام نور امسال عضو هیات علمی جدید و کارمند جذب نمی کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش