۱۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۴
کد خبرنگار: 1448
کد خبر: 83461639
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۵ کیلومتر از رودخانه سیاه‌رود و تلار لایروبی شده است

ساری - ایرنا - مدیر آب منطقه‌ای شهرستان‌های قائمشهر ، سیمرغ ، سوادکوه و سوادکوه شمالی از لایروبی و اصلاح ۳۵ کیلومتر از مسیر رودخانه‌های تلار و سیاه‌رود در بالادست و پایین دست این شهرستان‌ها خبر داد .

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سیل اواخر سال گذشته و اوایل امسال خاطرات ناخوشایندی را برای مردم مازندران به همراه داشت ، سیلی که خیلی از مردم این خطه سرسبز شمال را بی خانمان کرد و به گفته  کارشناسان بیشترین حجم خسارت به بخش کشاورزی و زیرساخت های استان مازندران وارد شد.

سیل اواخر سال گذشته و اوایل امسال دستکم ۲۰ میلیارد تومان به سردهنه ها و ابنیه های رودخانه تلار در بالادست و پایین دست خسارت وارد کرد.

هادی نیک اختر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بعد از سیل اواخر سال گذشته و اوایل امسال با شناسایی نقاط آسیب پذیر در رودخانه تلار به اصلاح مسیر و لایروبی پرداخته ایم که تاکنون ۳۵ کیلومتر از رودخانه تلار و سیاه رود در شهرستان های قائمشهر ، سیمرغ ، سوادکوه شمالی و سوادکوه انجام و ۲۰ کیلومتر دیگر در حال انجام است .

وی با اعلام اینکه در شهرستان سیمرغ از ۲۲ کیلومتر مسیر رودخانه تلار تاکنون ۱۰ کیلومتر لایروبی شده است ، گفت : پنج نقطه آسیب پذیر در رودخانه تلار شهرستان سیمرغ همچون پل نجارکلا در بالادست و پایین دست ، پل ملاکلا و ۲ نقطه در برج خیل کاملا اصلاح مسیر شد و در بقیه نقاط هم کار ادامه دارد.

این مسئول افزود : در رودخانه تلار شهرستان قائمشهر در حال امضاء قرارداد با بسیج سازندگی سپاه هستیم تا کار آغاز شود. البته در رودخانه تلار این شهرستان به دلیل عرض بستر این رودخانه زیاد در بارندگی ها سیلابی نمی شود و تنها یک نقطه آسیب پذیر در پایین دست رودخانه تلار شهرستان قائمشهر شناسایی شد که این نقطه با همکاری شهرداری قائمشهر ساماندهی شده است .

وی با اعلام اینکه رودخانه سیاه رود شهرستان قائمشهر پیمانکار از ساروکلا تا سیدابوصالح مشغول فعالیت هستند ، گفت : در حوزه شهری رودخانه سیاه رود شهرستان قائمشهر نقشه توسط شهرداری آماده و در حال انجام است .

مدیر آب منطقه ای شهرستان های قائمشهر ، سیمرغ ، سوادکوه و سوادکوه شمالی با بیان اینکه سه نقطه آسیب پذیر در شهرستان سوادکوه شمالی شناسایی شده است ، افزود : پایین دست پل روستای آهنگرکلا شهرستان سوادکوه شمالی در رودخانه تلار در حال اصلاح مسیر هستیم و ۲ نقطه دیگر در حال صدور مجوز است تا کار انجام شود .

نیک اختر بیان کرد : پیمانکار در شهر زیراب از شهرستان سوادکوه در حال ساخت دیواره برای ۶ کیلومتر از رودخانه تلار در حوزه شهری است و در رودخانه تلار منطقه خطیرکوه هم بخشی از مسیر اصلاح شده است .

وی افزود : به دلیل کارهای صورت گرفته در نقاط آسیب پذیر رودخانه تلار در بالادست و پایین دست به نظر نمی آید که در بارندگی های بعدی ، خطر سیلاب شهروندان را تهدید کند.

۷۳۳۴/۱۶۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =