فیلم کوتاه کارگردان مهابادی به جشنواره «لیفت‌آف» انگلستان راه یافت

مهاباد- ایرنا- رییس انجمن سینمای جوانان مهاباد گفت: فیلم کوتاه داستانی «سمفونی شهر» به کارگردانی «سینا الیاسی‌زاده» فیلمساز اهل این شهرستان به جشنواره «لیفت‌آف» انگلیس راه یافت.

رحیم بایزیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این فیلم کوتاه داستانی به مدت ۶ دقیقه با موضوع اجتماعی به تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان مهاباد و همکاری «میدیا معروفی»  تولید شده‌است.

وی اضافه کرد: «بختیار پنجه» به عنوان بازیگر، «جوانرو قادریان» به عنوان تصویربردار و ابراهیم بومی به عنوان صداگذار از عوامل تولید این فیلم کوتاه هستند.

وی افزود: این کارگران جوان، فعالیت فیلمسازی را برای نخستین بار از سینمای جوانان مهاباد آغاز کرده و تاکنون علاوه بر «سمفونی شهر»  فیلم‌های داستانی  «همه جا بدون من»، «هیوا»  و «شکاف» را نیز کارگردانی کرده‌است.

الیاسی‌زاده ۲۳ سال سن دارد و دانش‌آموخته دوره‌های آموزش فیلمسازی انجمن سینمای جوانان مهاباد است.

جشنواره ( LIFT OFF GLOBAL NETWORK) انگلستان که رویدادی مستقل و سینمایی است فعالیت خود را از سال ۲۰۱۲ به منظور کشف استعدادهای جوان و مردمی در سطح بین‌المللی آغاز کرده است.

جشنواره «لیفت‌آف»  به صورت ماهیانه و آنلاین برگزار می‌شود، بازدیدکنندگان به فیلم‌های برتر امتیاز خواهند داد و در نهایت چهار داور بازبینی فیلم‌های برگزیده را معرفی خواهند کرد و برگزیدگان جشنواره در اکران عمومی معرفی خواهند شد.

انجمن سینمای جوانان مهاباد یکی از دفاتر ۶۰ گانه ایران در حوزه فیلمسازی است که سابقه ۳۰ ساله فعالیت در این حوزه را دارد.

انجمن سینمای جوانان مهاباد، شهرستان‌های جنوب آذربایجان‌غربی را زیرپوشش خود دارد.

۳۰۲۰/۶۱۸۵/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =