۳۲۱۵ تعاونی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد

یاسوج- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سه هزار و ۲۱۵ تعاونی در این استان وجود دارد که از این تعداد یک هزار و ۳۰ تعاونی راکد است.

پروانه نیک مرام روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  تعداد تعاونی‌های فعال ۲ هزار و ۱۸۵ مورد، تعاونی‌های غیر فعال یک هزار و ۳۰ مورد و تعاونی‌های در دست اجرا ۷۴۶ مورد هستند.

وی افزود: پیش از انقلاب اسلامی تنها ۲ تعاونی در کهگیلویه و بویراحمد فعال بود اما هم اینک با توجه به سیاست های اشتغالزایی توسعه و گسترش روزافزون بخش تعاونی در دستور کار ویژه دولت قرار دارد.

نیک مرام با اشاره به اینکه یکی از اولویت های اصلی این اداره کل توسعه تعاونی ها برای بانوان است، عنوان کرد: آمار تعاونی های فعال بانوان کهگیلویه و بویراحمد ۴۸۲ مورد با پنج هزار و ۲۹ نفر عضو و اشتغال چهار هزار و ۳۲۸ نفر است.

وی بیان کرد: سالانه ترویج و آموزش برای متقاضیان ایجاد تعاونی، برگزاری همایش، نمایشگاه و گردهمایی تعاونی ها، تعیین تکلیف تعاونی های غیرفعال و راکد، ارائه تسهیلات به تعاونی ها، ایجاد اتاق فکر تعاونی ها و دیگر موارد در دستور کار حوزه تعاون این اداره کل قرار گرفته و اجرایی می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در هفته تعاون امسال در روز چهارشنبه سیزدهم شهریور ماه از ۶ تعاونی برتر تجلیل خواهد شد.

روز یکشنبه در دومین روز از هفته تعاون، بزرگترین شرکت تعاونی گردشگری با قابلیت های بسیار متنوع در کوه گل شهرستان دنا، به نمایندگی از ۱۴ تعاونی دیگر در استان افتتاح و به بهره برداری رسید.

نهم تا ۱۵ شهریور هر سال به عنوان هفته تعاون نامگذاری شده است.

۹۸۶۸/۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =