۱۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۳
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83461489
۰ نفر

برچسب‌ها

باند خانوادگی قاچاق مواد مخدر در جیرفت منهدم شد
عکس از آرشیو

جیرفت - ایرنا - ماموران نیروی انتظامی، یک باند خانوادگی قاچاق موادمخدر را در اسفندقه جیرفت منهدم و بیش از ۱۰۰ کیلوگرم تریاک کشف کردند.

فرمانده انتظامی جیرفت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از دستگیری اعضای باند خانوادگی قاچاق موادمخدر در این شهرستان خبر داد و گفت: پلیس مبارزه با موادمخدر این شهرستان با گسترش چتر اطلاعاتی، باند قاچاق موادمخدری را که در پوشش مسافرت خانوادگی در حال انتقال یک محموله تریاک بودند، را شناسایی و دستگیر کرد.

سرهنگ رضا محمدرضایی افزود: طبق عملیات شناسایی و رصد اطلاعاتی، این محموله با استفاده از ۲ دستگاه خودروی سواری پژو و سمند، از استان های مرزی بارگیری و در حال انتقال به مرکز کشور بود.

وی تصریح کرد: این باند چهار نفره به قصد فریب ایستگاه های بازرسی و ماموران پلیس در پوشش خانواده متشکل از سه نفر مرد و یک خانم در حال انتقال محموله موادمخدر بودند که با هوشیاری پلیس مبارزه با مواد مخدر، در بخش اسفندقه جیرفت شناسایی و تحت تعقیب قرار گرفتند.

سرهنگ محمدرضایی اظهار داشت: در یک عملیات هماهنگ متشکل از تیم های پلیس مبارزه با مواد مخدر، یگان امداد، پلیس امنیت عمومی و پاسگاه اسفندقه در محور مواصلاتی جیرفت - اسفندقه با یک تعقیب و گریز در نهایت هر ۲ خودرو مجبور به توقف شدند که خودروی سمند به رانندگی یک نفر مرد همراه با سرنشین زن و خودروی پژو با سرنشینی ۲ نفر مرد متوقف شدند.

فرمانده انتظامی جیرفت گفت: ماموران پس از بازرسی خودروها ۱۰۱ کیلو و ۴۰۰ گرم تریاک کشف کردند که به صورت ماهرانه ای جاساز شده بود.

وی ادامه داد: اعضای این باند پس از تکمیل تحقیقات با تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شدند.

از ابتدای سال جاری تا کنون چهار تُن مواد مخدر در جیرفت کشف شده است.

این شهرستان با ۳۰۸ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است. 

۷۴۵۰/۷۴۲۹