مسیر امربه معروف و نهی از منکر باید درست انتخاب شود

خرم‎آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید عالمانه و در مسیر درست انجام شود.

به گزارش ایرنا آیت الله سید احمد میرعمادی روز یکشنبه در جمع دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: این فریضه را باید عالمانه  اجرا کرد چرا که محور اصلی فریضه امر به معروف ونهی از منکر را علم افزایی، معرفت افزایی و دانش افزایی است.

امام جمعه خرم آباد با تشریح اهداف شهادت اباعبدالله الحسین (ع)و یاران با وفایش اظهار داشت: ما در قبال اهداف قیام این امام همام مسئولیت داریم و در این راستا نیز اهمیت وضرورت امر به معروف ونهی ازمنکر بر کسی پوشیده نیست .

وی با تاکید بر توجه نسبت به ابعاد و اهداف قیام امام حسین (ع) و یاران باوفایش تصریح کرد:‌ معرفت افزایی ودانش افزایی ،عبودیت وبندگی خدا، عزت مندی  و ولایت مداری مهمترین رسالت عاشورائیان است و ما باید دانش، علم و معرفت خود را نسبت به اهداف امام حسین (ع)افزایش دهیم چرا که علم آموزی منکر را می زداید ومعروف را  گسترش می دهد.

آیت الله میرعمادی گفت: امام حسین (ع)  برای برقراری عدالت و رفع ظلم وتبعیض قیام کرد و در شب عاشورا با خواندن نماز وتلاوت قرآن اهمیت وضرورت معروف ها  را به تصویر کشید.

مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز گفت:‌امام حسین (ع) مظهرعدالت خواهی وآزادگی است که هدف از قیام خود را فریضه امر به معروف ونهی از منکر عنوان کرد و نسبت به این فریضه ی الهی و اجرای آن در جامعه اسلامی احساس مسئولیت داشت.

دکتر علی فرهادی افزود:‌۸۰ نفر در حوزه های امربه معروف ونهی از منکر در واحد های تابع  دانشگاه علوم پزشکی لرستان مشغول هستند.

در این گردهمایی از سه واحد نمونه به ترتیب دکتر سعید رحیمی رئیس مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی خرم آباد  و حجت الاسلام و المسلمین حاج رضا مرادی دبیر ستاد امر به معروف ونهی ازمنکر این مرکز، دکتر امین ثروتی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان درود و  نیک سرشت دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر این شبکه، دکتر مجید فیروزی رئیس بیمارستان عسلی و پروین سلیمانی دبیر ستاد شورای امربه معروف ونهی از منکر این بیمارستان تجلیل شد.

۷۲۶۹/۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =