۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۲۰
کد خبرنگار: 1195
کد خبر: 83461345
۰ نفر
جانبداری آمریکا از صهیونیست ها در مقابل عملیات حزب الله

تهران- ایرنا- نماینده آمریکا در غرب آسیا پس از حمله موشکی حزب الله به صهیونیست‌ها مدعی شد که نیروهای تحت حمایت ایران در لبنان و غزه فرصت صلح و آینده فلسطینیان را به خطر می‌اندازند.

«جیسون گرینبلات» نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در غرب آسیا در واکنش به حمله موشکی حزب الله لبنان به یک خودروی زرهی ارتش رژیم صهیونیستی، در پیامی توئیتری نوشت: موشک‌هایی از لبنان به اسرائیل شلیک شد.

وی افزود: ایران نیروهای نیابتی در لبنان و غزه دارد که به اسرائیل آسیب می‌زنند، فرصت‌های صلح را از بین می‌برند و آینده‌ای بهتر برای فلسطینیان را تهدید می‌کنند.

گرینبلات به رغم ژست حمایت از حقوق فلسطینی ها در پایان تاکید کرد که آمریکا در کنار رژیم صهیونیستی است و از حق این رژیم برای دفاع از خود در برابر همه حملات حمایت می‌کند.

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از زمان به قدرت رسیدن حمایت‌های بی‌دریغ و بی‌سابقه‌ای از رژیم صهیونیستی کرده که به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت این رژیم و حاکمیت صهیونیست‌ها بر بلندی‌های جولان، بی‌تفاوتی به جنایات اشغالگران فلسطین در غزه و به پیش بردن طرح موسوم به معامله قرن که همه حقوق فلسطین را زیر پا می‌گذارد، از آن جمله است.

ارتش رژیم صهیونیستی امروز شهر بنت جبیل و شهرک‌های عیترون و مارون الراس در جنوب لبنان را با توپخانه هدف قرار داد.

بر اساس اعلام رسانه های خبری این حملات در واکنش به حمله موشکی حزب الله به یک خودروی نظامی رژیم صهیونیستی انجام شد.

منابع رژیم صهیونیستی اعلام کردند که حزب الله لبنان چند راکت به سوی یک پایگاه و یک خودروی نظامی اسرائیلی شلیک کرده است.

حزب الله لبنان اعلام کرده که در پی حمله  به یک خودروی نظامی در مسیر پادگان افیفیم در شمال فلسطین اشغالی، شماری از نظامیان صهیونیست کشته و زخمی شدند.

به گزارش شبکه خبری المیادین، سعد حریری نخست وزیر لبنان در پی بالاگرفتن ناآرامی ها در مرز کشورش با فلسطین اشغالی، خواستار ورود آمریکا، فرانسه و جامعه جهانی به این موضوع و توقف حملات رژیم صهیونیستی شد.

حریری از آمریکا، فرانسه و جامعه جهانی خواست برای مقابله با ناآرامی ها در مرزهای لبنان با رژیم صهیونیستی وارد عمل شوند.

وی امروز در تماس تلفنی با «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا و «امانوئل بن» مشاور رئیس جمهوری فرانسه این درخواست را مطرح کرد.

حریری همچنین در گفت‌وگو با میشل عون رئیس جمهوری لبنان وی را در جریان تماس‌های بین‌المللی خود، قرار داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =