اتحادیه عرب همبستگی خود با لبنان علیه حملات رژیم صهیونیستی را اعلام کرد

تهران - ایرنا - پاسخ حزب الله لبنان به نظامیان رژیم صهیونیستی درشمال فلسطین اشغالی که به اعتراف رسانه‌های این رژیم و برخلاف بیانیه ارتش وادعای نتانیاهو، با زخمی شدن دو نظامی صهیونیست همراه بود با حمایت اتحادیه عرب و شخصیت ها و احزاب سیاسی در بیروت همراه شد.

به گزارش شبکه خبری المیادین، گوینده رادیو اسرائیل بر خلاف بیانیه ارتش و اظهارات نتانیاهو از ورود دو زخمی نظامی به بیمارستان رامبام خبر دادند و منابع خبری از این بیمارستان واقع در حیفا در شمال فلسطین اشغالی، به عنوان بزرگترین بیمارستان زیرزمینی جهان یاد می کنند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی که رسانه ها تصاویر تخلیه تلفات انسانی ناشی از حمله حزب الله را منتشر کردند، مدعی شد که این حمله هیچ تلفاتی برای این رژیم در بر نداشته است.

ارتش رژیم صهیونیستی در یک اقدام ناجوانمردانه امروز شهر بنت جبیل و شهرک‌های عیترون و مارون الراس در جنوب لبنان را با توپخانه هدف قرار داد.

رسانه‌های اعلام کردند که این حملات در واکنش به حمله موشکی حزب الله به یک خودروی نظامی رژیم صهیونیستی انجام شد.

حزب الله لبنان اعلام کرده که در پی حمله  به یک خودروی نظامی در مسیر پادگان افیفیم در شمال فلسطین اشغالی، شماری از نظامیان صهیونیست کشته و زخمی شدند.

منابع رژیم صهیونیستی اعلام کردند که حزب الله لبنان چند راکت به سوی یک پایگاه و یک خودروی نظامی اسرائیلی شلیک کرده است.

** اقدام تلافی جویانه حزب الله لبنان غرور آفرین است

دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در واکنش به عملیات بعد از ظهر امروز حزب الله لبنان علیه نظامیان رژیم صهیونیستی، گفت: اقدام تلافی جویانه حزب الله لبنان در آغاز ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، بار دیگرطنین غرور آفرین شعار "هیهات من الذله" را جهانی کرد.

وی، حوزه خلیج فارس و منطقه شامات را عرصه رفتارهای شرارت آمیز آمریکا و رژیم صهیونیستی عنوان کرد و افزود: مقابله با تجاوز پهپاد آمریکایی به آسمان جمهوری اسلامی و تنبیه رژیم صهیونیستی از سوی حزب الله لبنان، ترجمان اراده جبهه مقاومت برای مقابله با تهدیدات و آتش افروزی های جبهه بی ثبات سازان در منطقه است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی از حزب الله لبنان به عنوان جریانی اصیل، هوشمند و دارای پشتواته مردمی قوی یاد کرد و گفت: صیانت ازمنافع و عمل بر اساس مصالح مردم لبنان رویکرد محوری حزب الله در اتخاذ تصمیمات سیاسی و دفاعی است.

** تماس نخست وزیر لبنان با مقامات امریکا و فرانسه

نخست وزیر لبنان در پی بالاگرفتن ناآرامی ها در مرز کشورش با فلسطین اشغالی، خواستار ورود آمریکا، فرانسه و جامعه جهانی به این موضوع و توقف حملات رژیم صهیونیستی شد.

سعد حریری از آمریکا، فرانسه و جامعه جهانی خواست برای مقابله با ناآرامی ها در مرزهای لبنان با رژیم صهیونیستی وارد عمل شوند.

وی امروز در تماس تلفنی با «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا و «امانوئل بن» مشاور رئیس جمهوری فرانسه این درخواست را مطرح کرد و در گفت و گو با میشل عون رئیس جمهوری لبنان وی را در جریان تماس‌های بین‌المللی خود، قرار داد.

** پیامدهای تجاوز اسرائیل به لبنان خطرناک است  

جبران باسیل وزیر خارجه لبنان خواهان ثبات در منطقه شد و گفت که اوضاع اقتصادی و  اجتماعی کشور تحمل هیچ گونه بی‌ثباتی را ندارد، اما پیامدهای تجاوز اسرائیل به این کشور خطرناک خواهد بود.

وزیر امور خارجه لبنان افزود که اکنون تجاوزهای زمینی، هوایی و دریایی رژیم صهیونیستی به لبنان از ۱۵۰ مورد به ۲۵۰ تجاوز در ماه رسیده است.

باسیل با خطرناک برشمردن پیامدهای تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به پایتخت لبنان تاکید کرد: اسرائیل باید به معادله آرامش که از سال ۲۰۰۶ بر اساس قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت برقرار است پایبند باشد، زیرا لبنان هرگز اجازه خروج از این معادله را نخواهد داد.

** ادعای عادی شدن وضعیت در مرز لبنان با اسرائیل

این در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی مدعی عادی شدن اوضاع و بازگشت آرامش به مناطق مرزی با لبنان شد و فرماندهی منطقه شمالی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که زندگی در مناطق مرزی لبنان به حال عادی بازگشته است.

دقایقی پیش بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به حمله موشکی حزب الله لبنان در پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: ساعتی پیش جلسه‌ای با رئیس ستاد مشترک و فرمانده ارتش داشتم. ما با چندین موشک ضدزره مورد حمله قرار گرفتیم و با یک صد خمپاره و شلیک از هوا پاسخ دادیم.

نتانیاهو با این ادعا که این حمله هیچ تلفاتی از نیروهای اشغالگر نگرفته، افزود: دستور داده‌ام که برای هر سناریویی آماده باشیم. با توجه به تحولات در این باره تصمیم خواهیم گرفت.

** مقابله حزب الله با رژیم صهیونیستی وارد فاز جدیدی شده است

به دنبال حمله پهپادی رژیم صهیونیستی به لبنان، روز گذشته سید حسن نصـــرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان در واکنش به این حمله ها خطاب به سران رژیم صهیونیستی با بیان اینکه این گروه وارد فاز تازه‌ای از مقابله با رژیم صهیونیستی شده است، گفت: این رژیم غاصب باید آماده پاسخ قریب‌الوقوع حزب‌ الله باشند.

پیشتر میشل عون رئیس جمهوری لبنان هم با محکوم کردن تجاوز پهپادی رژیم صهیونیستی به خاک این کشور تاکید کرد که این حمله ها اعلام جنگ به لبنان است و ما حق دفاع از خود را محفوظ می دانیم.

«سعد حریری» نخست‌ وزیر لبنان نیز در واکنش به سقوط دو پهپاد اسرائیلی در جنوب بیروت، ‌ ورود این دو پهپاد را تجاوز آشکار به حاکمیت و تمامیت ارضی لبنان خواند.

**کارشناس نظامی:عملیات حزب الله به فلسطین اشغالی حساب شده بود

درعین حال یک کارشناس نظامی در باره حمله موشکی روز یکشنبه حزب الله لبنان به فلسطین اشغالی گفت: عملیات حزب الله لبنان حساب شده و دقیق بود.

«شارل ابی نادر» در گفت وگو با شبکه خبری المیادین افزود: حزب الله در این عملیات با موشک «کورنت» از  یک منطقه مرتفع،  زرهپوش ارتش رژیم صهیونیستی را هدف قرار داد.

این کارشناس لبنانی افزود: منطقه‌ای که برای انجام این عملیات انتخاب شد، یک منطقه مرتفع و چنین عملیاتی برای دشمن صهیونیستی غافلگیرکننده بود.

حزب الله لبنان امروز یک خودروی ارتش رژیم صهیونیستی را در شمال فلسطین اشغالی با موشک هدف قرار داد.

منابع خبری به نقل از حزب الله لبنان اعلام کردند که در پی حمله به یک خودروی نظامی در مسیر پادگان افیفیم در شمال فلسطین اشغالی، شماری از نظامیان صهیونیست کشته و زخمی شدند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی نیز بر خلاف بیانیه ارتش و ادعای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم، اعتراف کردند که در حمله روز یکشنبه حزب الله به شمال فلسطین اشغالی دست کم دو نظامی زخمی شدند.

 
 

**جانبداری آمریکا از صهیونیست ها در مقابل عملیات حزب الله 
نماینده آمریکا در غرب آسیا نیز پس از حمله موشکی حزب الله به صهیونیست‌ها مدعی شد که نیروهای تحت حمایت ایران در لبنان و غزه فرصت صلح و آینده فلسطینیان را به خطر می‌اندازند.

«جیسون گرینبلات» نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در غرب آسیا در واکنش به حمله موشکی حزب الله لبنان به یک خودروی زرهی ارتش رژیم صهیونیستی، در پیامی توئیتری نوشت: موشک‌هایی از لبنان به اسرائیل شلیک شد.

وی افزود: ایران نیروهای نیابتی در لبنان و غزه دارد که به اسرائیل آسیب می‌زنند، فرصت‌های صلح را از بین می‌برند و آینده‌ای بهتر برای فلسطینیان را تهدید می‌کنند.

گرینبلات به رغم ژست حمایت از حقوق فلسطینی ها در پایان تاکید کرد که آمریکا در کنار رژیم صهیونیستی است و از حق این رژیم برای دفاع از خود در برابر همه حملات حمایت می‌کند.

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از زمان به قدرت رسیدن حمایت‌های بی‌دریغ و بی‌سابقه‌ای از رژیم صهیونیستی کرده که به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت این رژیم و حاکمیت صهیونیست‌ها بر بلندی‌های جولان، بی‌تفاوتی به جنایات اشغالگران فلسطین در غزه و به پیش بردن طرح موسوم به معامله قرن که همه حقوق فلسطین را زیر پا می‌گذارد، از آن جمله است.

ارتش رژیم صهیونیستی امروز شهر بنت جبیل و شهرک‌های عیترون و مارون الراس در جنوب لبنان را با توپخانه هدف قرار داد.

بر اساس اعلام رسانه های خبری این حملات در واکنش به حمله موشکی حزب الله به یک خودروی نظامی رژیم صهیونیستی انجام شد.

منابع رژیم صهیونیستی اعلام کردند که حزب الله لبنان چند راکت به سوی یک پایگاه و یک خودروی نظامی اسرائیلی شلیک کرده است.

حزب الله لبنان اعلام کرده که در پی حمله  به یک خودروی نظامی در مسیر پادگان افیفیم در شمال فلسطین اشغالی، شماری از نظامیان صهیونیست کشته و زخمی شدند.

به گزارش شبکه خبری المیادین، سعد حریری نخست وزیر لبنان در پی بالاگرفتن ناآرامی ها در مرز کشورش با فلسطین اشغالی، خواستار ورود آمریکا، فرانسه و جامعه جهانی به این موضوع و توقف حملات رژیم صهیونیستی شد.

حریری از آمریکا، فرانسه و جامعه جهانی خواست برای مقابله با ناآرامی ها در مرزهای لبنان با رژیم صهیونیستی وارد عمل شوند.

وی امروز در تماس تلفنی با «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا و «امانوئل بن» مشاور رئیس جمهوری فرانسه این درخواست را مطرح کرد.

حریری همچنین در گفت‌وگو با میشل عون رئیس جمهوری لبنان وی را در جریان تماس‌های بین‌المللی خود، قرار داد.

**حمایت شخصیت ها و احزاب لبنان از پاسخ حزب الله به رژیم صهیونیستی
برخی شخصیت ها و احزاب و جریان های سیاسی لبنان حمایت خود را از پاسخ حزب الله به اقدام تجاوزکارانه اخیر رژیم صهیونیستی در ضاحیه بیروت اعلام کردند.

به گزارش المیادین فیصل کرامی نماینده پارلمان لبنان و رئیس جریان «الکرامه» با تقدیر از اقدام حزب‌الله در پاسخ به رژیم صهیونیستی گفت: دوره ای که حمله به لبنان بدون پاسخ می ماند، سر آمده است.

وی تاکید کرد: درباره نحوه حمایت از کشورمان از هیچ کس دستور نمی‌گیریم، حرف آخر را امروز مقاومت زده است.

حزب لبنانی «لقاء الاحزاب و القوی الوطنیه» نیز با صدور بیانیه‌ای ضمن حمایت از پاسخ روز یکشنبه حزب الله  اعلام کرد: عملیات مقاومت پاسخ طبیعی به تلاش دشمن برای تغییر معادلات جنگ و درگیری است.

همچنین الولید سکریه نماینده پارلمان لبنان در گفت‌وگو با شبکه المنار اظهار داشت: با این پاسخ حزب الله، رژیم صهیونیستی دیگر جرات حمله به لبنان را نخواهد کرد، زیرا می‌داند با پاسخ مناسب مقاومت روبرو خواهد شد.

عبدالرحیم مراد نماینده پارلمان لبنان به المنار گفت: از این پس دشمن متوجه می شود به تجاوزاتش پاسخ داده می‌شود.

حزب‌الله لبنان عصر روز یکشنبه در پاسخ به تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی به ضاحیه بیروت، مواضع نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در شمال سرزمین‌های اشغالی را هدف حمله موشکی قرار داد و یک خودروی نظامی آن را منهدم کرد.

منابع خبری به نقل از حزب الله لبنان اعلام کردند که در پی حمله به یک خودروی نظامی در مسیر پادگان افیفیم در شمال فلسطین اشغالی، شماری از نظامیان صهیونیست کشته و زخمی شدند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی نیز بر خلاف بیانیه ارتش و ادعای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم، اعتراف کردند که در این حمله دست کم دو نظامی زخمی شدند.

** حمایت گروه های فلسطینی از حمله حزب الله

گروه های مقاومت فلسطین ضمن تبریک عملیات تلافی جویانه حزب الله لبنان به فلسطین اشغالی، آن را حقی طبیعی برای جبهه مقاومت دانستند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که مقاومت لبنان به حق طبیعی خود در زمینه دفاع از ملتش عمل می‌کند.

حازم قاسم در گفت وگو با شبکه خبری المیادین اظهار داشت: این حق مقاومت لبنان است که از ملت خود برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی دفاع کند.

وی تصریح کرد که حزب الله همان مقاومتی است که ملت فلسطین به آن دلخوش است.

قاسم افزود: پاسخ مقاومت در لبنان مانع از این شد که دشمن صهیونیستی قواعد بازی را تغییر دهد.

سخنگوی حماس تاکید کرد که باید با ایجاد جبهه‌های متعدد علیه دشمن صهیونیستی، این رژیم را ادب کرد.

جهاد اسلامی نیز ضمن تبریک پاسخ قهرمانانه حزب الله به تجاوزات دشمن صهیونیستی، اظهارداشت که این پاسخ قاطع ثابت کرد که گزینه مقاومت بهترین و قدرتمندترین گزینه برای بازداشتن دشمن از ادامه جنایاتش است.

کمیته‌های مقاومت مردمی فلسطین نیز تاکید کرد که پاسخ حزب الله به تجاوزات دشمن صهیونیستی، نقطه عطفی مهم در قواعد درگیری با این رژیم بود.

این گروه افزود: پاسخ حزب الله پیامی واضح دال بر قدرت مقاومت در واکنش به هرگونه جنایت و تجاوز دشمن صهیونیستی است.

کمیته‌های مقاومت مردمی فلسطین همچنین تصریح کرد: حملات موشکی حزب الله، معادله جدیدی را در شیوه نبرد با دشمن صهیونیستی برقرار کرد.

**اتحادیه عرب همبستگی خود با لبنان علیه حملات رژیم صهیونیستی را اعلام کرد
اتحادیه عرب در پی حملات متقابل میان رژیم صهیونیستی و حزب الله، همبستگی خود را با کشور لبنان اعلام کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که  این اتحادیه با اشاره تلویحی به حزب الله، نسبت به هرگونه تصمیم گیری برای جنگ از سوی گروهی خاص که اعتبار کشور لبنان را خدشه دار سازد، هشدار داد.

این بیانیه‌ به نقل از یک مقام مسئول اعلام کرد: احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب با ابراز نگرانی نسبت به تبادل آتش در مناطق مرزی لبنان و رژیم صهیونیستی، همبستگی کامل این نهاد را با دولت لبنان در مقابله با هرگونه تجاوز اعلام کرد.

در بیانیه اتحادیه عرب آمده است: جامعه جهانی مسئول کنترل واکنش‌های اسرائیل است که می‌تواند شرایط را به سمت تنش بیشتر برای اهداف انتخاباتی در داخل این رژیم سوق دهد.

این منبع افزود: حفظ اعتبار نهادهای دولت لبنان در برابر جامعه جهانی باید در این شرایط حساس جزو اولویت‌ شمرده شود و اقدام یکجانبه طرف یا گروهی خاص برای اتخاذ تصمیم‌های سرنوشت ساز مربوط به جنگ، به نفع کشور و یا ملت لبنان نیست.

این مقام مسئول تاکید کرد که هدف اسرائیل از اتخاذ چنین سیاستی، لطمه زدن به انسجام لبنان است، از این رو لبنانی‌ها باید در برابر این طرح‌ها از طریق همبستگی با نهادها و تصمیم گیری یکپارچه سیاسی و امنیتی از سوی دولت و ترجیح دادن مصالح ملی لبنان بر هر چیز دیگری، ایستادگی کنند.

حزب الله لبنان روز یکشنبه در اقدامی تلافی جویانه و دفاع مشروع، یک خودروی ارتش رژیم صهیونیستی را در شمال فلسطین اشغالی با موشک هدف قرار داد.

منابع خبری به نقل از حزب الله لبنان اعلام کردند که در پی حمله به یک خودروی نظامی در مسیر پادگان افیفیم در شمال فلسطین اشغالی، شماری از نظامیان صهیونیست کشته و زخمی شدند.

بر اساس اعلام رسانه ها در پی این حمله، رژیم صهیونیستی مناطقی را در جنوب لبنان هدف قرار داد.

ارتش رژیم صهیونیستی پس از عملیات حزب الله اعلام کرد که  بیش از 100 موشک و راکت به سمت برخی روستاهای مرزی لبنان شلیک کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =