۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۱۵
کد خبرنگار: 1279
کد خبر: 83461320
۰ نفر

برچسب‌ها

هفت طرح عمرانی در هندیجان افتتاح شدند

اهواز - ایرنا - هفت طرح عمرانی با صرف ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار در شهرستان هندیجان افتتاح و به بهره برداری رسیدند.

فرماندار هندیجان روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا مجموع پروژه های افتتاح شده در این شهرستان را مربوط به بهبود کیفیت آب شرب، پایداری شبکه برق، جاده های اصلی و روستایی، اداری، آبخیزداری و مسکونی عنوان کرد و اظهار داشت: ایستگاه فوق توزیع برق شهر زهره به هندیجان و همچنین دو مورد فیدرهای خروجی توزیعی با اعتباری بالغ بر ۱۶۳ میلیارد ریال در شهر زهره به بهره برداری رسید.

علی بویری ادامه داد: همچنین  بهسازی و روکش آسفالت جاده روستای دریهک از توابع هندیجان با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد ریال افتتاح شد تا در این راستا دسترسی ساکنان این روستا به مسیرها و جاده های اصلی بیش از پیش فراهم شود.

بویری در خصوص دیگر پروژه های افتتاح شده در این شهرستان، بیان داشت: پروژه مدیریت هرز آب شماره یک تا چهار  با اعتباری بالع بر ۱۰ میلیارد ریال از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به بهره برداری رسید و همزمان طرح آبرسانی به روستاهای بخش مرکزی واقع در جاده هندیجان به دیلم با اعتباری بالغ بر ۲۳ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

فرماندار هندیجان تصریح کرد: برای بهره برداری از ۱۶ واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان نیز ۱۵ میلیارد ریال هزینه شد و همزمان ساختمان اداری تبت اسناد و املاک شهرستان هندیجان افتتاح شد.

بر اساس این گزارش بندر صیادی بحرکان در مجاورت خلیج فارس از توابع شهرستان هندیجان در ۱۳ کیلومتری این شهر واقع شده است. این بندر در حال حاضر با داشتن ۲۵۴ شناور یکی از مهمترین بنادر صیادی استان خوزستان به شمار می ‌آید.

بندر سجافی هندیجان نیز یکی دیگر از بنادر مهم تجاری و صیادی خوزستان است که در ۳۰ کیلومتری شهر هندیجان در کرانه شمال خلیج فارس واقع شده است.

۹۹۳۱/۶۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =