وزیر خارجه لبنان: پیامدهای تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به این کشور خطرناک است

تهران - ایرنا - جبران باسیل وزیر خارجه لبنان خواهان ثبات در منطقه شد و گفت که اوضاع اقتصادی و  اجتماعی کشور تحمل هیچ گونه بی‌ثباتی را ندارد، اما پیامدهای تجاوز اسرائیل به این کشور خطرناک خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری العهد، وزیر خارجه لبنان افزود که اکنون  تجاوز های  زمینی، هوایی و دریایی رژیم صهیونیستی به لبنان از 150 مورد به 250 تجاوز در ماه رسیده است.

باسیل با خطرناک برشمردن پیامدهای تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به پایتخت لبنان تاکید کرد: اسرائیل باید به معادله آرامش که از سال 2006 بر اساس قطعنامه 1701 شورای امنیت برقرار است پایبند باشد، زیرا لبنان هرگز اجازه خروج از این معادله را نخواهد داد.

ساعات اولیه بامداد یکشنبه ۲۵ آگوست (۳ شهریور) دو پهپاد متجاوز رژیم صهیونیستی با نادیده گرفتن حریم هوایی لبنان در جنوب بیروت در منطقه ضاحیه سقوط کردند. پهپاد نخست هیچگونه خسارتی به همراه نداشت، اما پهپاد دوم که مجهز به بمب بود، به بخشی از ساختمان رسانه ای حزب الله خساراتی وارد کرد.  
«سید حسن نصـــرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان در واکنش به این حمله ها خطاب به سران رژیم صهیونیستی با بیان اینکه این گروه وارد فاز تازه‌ای از مقابله با رژیم صهیونیستی شده است، گفت که این رژیم غاصب باید آماده پاسخ قریب‌الوقوع حزب‌ الله باشند.

«میشل عون» رئیس جمهوری لبنان هم با محکوم کردن تجاوز پهپادی رژیم صهیونیستی به خاک این کشور تاکید کرد که این حمله ها اعلام جنگ به لبنان است و ما حق دفاع از خود را محفوظ می دانیم.
«سعد حریری» نخست‌ وزیر لبنان نیز در واکنش به سقوط دو پهپاد اسرائیلی در جنوب بیروت، ‌ ورود این دو پهپاد را تجاوز آشکار به حاکمیت و تمامیت ارضی لبنان خواند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =