۱۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۰:۰۸
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 83461283
۰ نفر

برچسب‌ها

روستای "گوراب" صاحب مرکز جامع سلامت شد

همدان_ ایرنا_ مرکز جامع سلامت شبانه روزی روستای گوراب از توابع بخش مرکزی ملایر به همت خیر ملایری حاج حسن توکلی به بهره برداری رسید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر عصر یکشنبه در این آئین افزود: خیر ملایری حاج حسن توکلی تاکنون خدمات ماندگاری را در حوزه سلامت این شهرستان انجام داده و مرکز جامع سلامت روستای گوراب نیز یکی از این اقدامات است.

محسن ترکاشوند بیان کرد: این مرکز در چهار طبقه احداث می شود که در مرحله نخست یک طبقه آن با زیربنای ۶۰۰ مترمربع تجهیز و احداث شده است.

وی با بیان اینکه صفر تا صد این مرکز توسط خیر ملایری در حوزه سلامت تجهیز و تکمیل می شود ادامه داد: حدود ۱۰ میلیارد ریال توسط خیر برای مرحله نخست ساخت مرکز جامع سلامت روستای گوراب هزینه شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر همچنین به ساخت بیمارستان ۹۶ تختخوابی در همین روستا توسط حاج حسن توکلی اشاره کرد و گفت: تا سال ۱۴۰۴ باید ۲۵۰ تخت به ظرفیت تخت های بیمارستانی این شهرستان اضافه شود که ساخت این بیمارستان خیرساز ما را در رسیدن به این چشم انداز کمک می کند.

ترکاشوند ادامه داد: در حال حاضر عملیات اجرایی این بیمارستان حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و می تواند در ارائه خدمات بخش سوانح و سوختگی و تخت های آی سی یو، سی سی یو و آی سی یو سوختگی نیازهای جنوب استان را تامین کند.

وی ادامه داد: بیمارستان ۹۶ تختخوابی روستای گوراب یکی از طرح های شاخص  شبکه بهداشت و درمان در سند راهبردی توسعه ملایر مطرح شده است که تا سال ۱۴۰۰ باید تکمیل و راه اندازی شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر ضمن تقدیر از خدمات و همراهی مجمع خیران سلامت با مجموعه بهداشت و درمان این شهرستان گفت: مجمع خیران سلامت ملایر از نظر اقدامات انجام شده در کشور پیشتاز است ک حرف برای گفتن دارد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ملایر نیز سهم خیران را در توسعه این شهرستان ویژه دانست و افزود: اقدامات خیران ملایری در حوزه سلامت و بهداشت و درمان طی سال های اخیر بی سابقه است.
سعید کتابی طرح تحول نظام سلامت را یکی از طرح های موفق دولت تدبیر و امید برشمرد و گفت: این طرح یکی از نقاط درخشان دولت در حوزه بهداشت و درمان است که به صورت همه جانبه تمامی بخش ها را در نظر گرفت.

وی افزایش رضایت مندی مردم از حوزه بهداشت و درمان و هتلینگ بیمارستان را از جمله نقاط قوت این طرح عنوان و بیان کرد: نیازمند ورود هر چه بیشتر خیران به عرصه سلامت هستیم.

در حال حاضر ۱۹ مرکز خدمات جامع سلامت در شهرستان ملایر ایجاد شده است.

۷۵۲۸/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =