رییس سازمان پزشکی قانونی: حمایت از تولید ملی وظیفه قوه قضائیه است

گرگان - ایرنا - معاون رییس قوه قضائیه و رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت که حمایت از تولید کننده داخلی در جنگ تمام عیار اقتصادی فعلی دشمنان علیه کشور، یک وظیفه مهم به ویژه برای دستگاه قضایی است.

عباس مسجدی آرانی یکشنبه شب در شورای قضایی گلستان اظهار داشت: طبق تاکید رییس قوه قضائیه، همه زیرمجموعه های این قوه باید پناهگاه تولیدکنندگان داخلی بوده و در حمایت از آن ها تبعیض صورت نگیرد.

وی اقدام جهادی را از دیگر توصیه های رییس قوه قضائیه در ارایه خدمات هرچه بهتر به مردم برشمرد و گفت بر انجام آن در همه مناطق کشور تاکید کرد.

وی از قضات خواست که ارزش مسوولیت خود را بدانند و از این توفیق به دست آمده در ارایه خدمت صادقانه به مردم استفاده کنند.

مسجدی آرانی همچنین با بیان اینکه سازمان پزشکی قانونی، دستگاه تخصصی در ارایه خدمات محسوب می شود، خواستار حمایت بیشتر مسوولان گلستان برای رفع مسایل و مشکلات این دستگاه شد.

رییس دادگستری کل گلستان نیز در این جلسه گفت: تاکنون شورای قضایی استان در رفع مسایل و معضلات دستگاه ها زیر مجموعه و هماهنگی در رفع معضلات منطقه ، موفق و کارآمد و اجرایی بوده و فقط به برگزاری نشست بسنده نکرده است.

هادی هاشمیان به تشکیل هسته جهادی در دادگستری گلستان برای شتاب دادن به رسیدگی پرونده ها خارج از ساعت اداری و بدون دریافت اضافه کار با همکاری قضایی و معاونان خبر داد و افزود: با این اقدام پرونده های مسن در استان، کاهش یافته است.

حسین زارعی مدیرکل پزشکی قانونی گلستان نیز با ارایه گزارشی از ارایه خدمات این اداره کل در استان خواستار شتاب در ساخت و بهره برداری از ساختمان پزشکی قانونی گرگان شد و گفت: این طرح از نیازهای ضروری این اداره کل و مورد تقاضای مردم است.

به گفته وی این اداره کل اکنون با فعال نگه داشتن هشت مرکز در ۱۴ شهرستان خدمات پزشکی قانونی ارایه می دهد.

همچنین در حاشیه این نشست پنل خورشیدی ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب گرگان مورد بهره برداری قرار گرفت.

طبق گزارش هادی هاشمیان رییس دادگستری کل گلستان در این استان هفت ساختمان دادگستری در بخش کمالان علی آباد، خان ببین، گُمیشان، آق قلا، بخش داشلی برون گنبدکاووس و دادگستری گرگان از محل صرفه جویی اعتبارات دارای پنل خورشیدی شده است.

به گزارش ایرنا، در سفر رییس سازمان پزشکی قانونی کشور به گلستان که از عصر روز گذشته شروع و امروز پایان یافت، چند طرح افتتاح و وی علاوه بر سرکشی از برخی پروژه های سازمان در شهرهای گنبدکاووس، کلاله و کردکوی، با نماینده ولی فقیه در استان و استاندار گلستان دیدار و در جلسه شورای قضایی استان شرکت کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =