مونسان وعده داد توزیع گردشگر یکنواخت شود

تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت؛ تلاش می‌کند توزیع گردشگر به صورت یکنواخت شود، در حالیکه در گذشته این امر به چند شهر خاص مانند شیراز، اصفهان محدود شده بود.

«محمد خدابخشی» روز یکشنبه در گفت و گو خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به اینکه سهم گردشگری از تولید ناخالص داخلی حدود ۳ درصد است، بیان کرد: نمایندگان انتظارات خود را از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مطرح کردند؛ براساس گفته های نمایندگان باید سهم گردشگری در تولید ناخالص داخلی افزایش پیدا کند تا با تکیه بر این موضوع بخش بزرگی از مشکل بیکاری کشور حل شود.

وی با بیان اینکه طرح اصلاح بند(ه) تبصره ۱ قانون برنامه بودجه ۹۸ از جمله دستور کار کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات بود؛ خاطرنشان کرد: در قانون بودجه سال جاری مقرر شده بود ۴ میلیون تُن ماده اولیه تولید قیر به ارزش ۶ هزار میلیارد تومان در اختیار دستگاه‌های ذی‌نفع قرار گیرد اما به دلیل نوسانات قیمت قیر این اعتبار برای تهیه ۴ میلیون تُن ماده اولیه قیر کافی نیست بنابراین در کمیسیون مقدار قیر از مصوبه حذف شد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: اگرچه با تخصیص ۶ هزار میلیارد تومان، ۴ میلیون تُن ماده اولیه تولید قیر(VB) تهیه نمی‌شود اما بخش اعظمی از مشکل پیمانکاران در پروژه عمرانی رفع می‌شود.

حضور رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در کمیسیون

 نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آقای بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)  گزارش جامعی از عملکرد کمیته مذکور ارائه کرد، افزود: براساس این گزارش کمیته امداد امام خمینی(ره) حدود یک سوم اشتغال کشور را ایجاد کرده و وظایفی که برای این کمیته در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده را نه تنها عمل کرده بلکه فراتر رفته و عملکرد بهتری داشته است.

وی در تشریح عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار کرد: اگرچه براساس برنامه ششم توسعه این کمیته موظف بود در سال ۹۶ حدود ۷۰ هزار شغل ایجاد کند اما توانسته در این سال ۱۷۰ هزار شغل ایجاد کند که تعداد این شغل‌ها نیز به تایید شورای عالی اشتغال رسیده است.

خدابخشی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) عملکرد خوبی در زمینه مسکن، کمک به سیل زدگان و اشتغال زایی دارد، اظهار کرد: به گونه‌ای که تمامی ساختمان‌های تعمیراتی سیل زدگان تا پایان سال تحویل داده می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس امروز میزبان وزیر پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بود، ادامه داد: آقای مونسان درباره برنامه های خود گزارشی به نمایندگان ارائه کرد.

وی تصریح کرد: براساس گفته‌های آقای مونسان بخش زیادی از ۱۵۰ میلیارد تومانی که در اختیار سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار داشت صرف نگهداری از بناهای تاریخی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =