برگزاری اولین همایش ملی فرصت‌های سرمایه‌گذاری با محوریت آب‌بندان‌های گیلان

رشت - ایرنا - مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت: اولین همایش ملی توسعه پایدار با رویکرد فرصت ها و چالش های سرمایه گذاری در گیلان با محوریت آب بندان های استان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا یونس رنجکش عصر یکشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری این همایش در رشت افزود: این همایش ملی با هدف شناسایی ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری و همچنین فرصت یابی آخرین دستاوردهای علمی در این زمینه برگزار می شود.

وی زمان برگزاری این همایش ملی را ۱۹ و ۲۰ مهرماه اعلام و اضافه کرد : همایش مذکور در دو بخش سمینار علمی با ارائه آخرین دستاوردها در این زمینه و کارگاه آموزشی چگونگی بهره مندی از فرصت های آب بندان ها برای استفاده جند منظوره در راستای سرمایه گذاری درآن برگزار خواهد شد.

رنجکش ادامه داد : در این همایش جامعه هدف متنوعی برای حضور در نظر گرفته شده که از مهمترین اهداف آن ارائه مدل های مختلف کسب وکارها در آب بندان ها با سیاست تقویت جامعه هدف بومی است .

وی یادآور شد: در دوشهرستان همزمان با برپایی این همایش علمی کارگاه آموزشی در محل آب بندان ها با حضور اساتید ، کارشناسان و جامعه هدف بهره بردار برگزار می شود.

رنجکش همچنین به حضور گیلان در جشنواره فرصت های سرمایه گذاری در جزیره کیش اشاره کرد و گفت: در این زمینه هم برنامه ریزی شده تا شرکت ها و دستگاه های اجرایی در هماهنگی با یکدیگر از این فرصت ملی برای معرفی توانمندی های خود که در آبان ماه امسال در جزیره کیش برگزار می شود، حضور بهم رسانند.

به گزارش ایرنا گیلان دارای ۸۶۰ آب‌بندان بوده که وسعت این تعداد آب‌بندان حدود ۹ هزار هکتار است. 
آب‌بندان‌ها یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های تأمین آب کشاورزی در استان هستند و در حال حاضر ۱۰ هکتار از آب‌بندان‌های گیلان در شهرهای آستارا، رشت، رودبار، آستانه، سیاهکل علاوه بر تامین آب زراعی، در حوزه گردشگری نیز مورد استفاه قرار می گیرند. 

۷۲۹۶/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =