۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۳۹
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 83461275
۰ نفر

برچسب‌ها

اشتغال؛ مهمترین دغدغه ملایر

همدان_ ایرنا_ نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: دغدغه ما همچنان ایجاد اشتغال است و با توجه به تدوین سند راهبردی توسعه، امیدواریم سالانه شاهد تحقق بیش از سه هزار اشتغال تعهد شده باشیم.

محمد کاظمی عصر یکشنبه در جمع مردم شهر جوکار با اشاره به تلاش های انجام شده در حوزه اشتغال و رونق تولید افزود: با ثبت جهانی انگور و ثبت ملی مبل و منبت آینده توسعه و اشتغال این شهرستان روشن است.

وی بیان کرد: در حوزه صنعت و معدن نیز با احیای برخی واحدهای تولیدی همچون کارخانه فولاد و راه اندازی واحدهای فروسیلیس شاهد توفیقات خوبی بوده و در تلاش برای توسعه صادرات محصولات تولیدی این شهرستان هستیم.

نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم با بیان اینکه طبق سند توسعه ایجاد بیش از ۱۰ هزار فرصت شغلی در ملایر پیش بینی شده است تاکید کرد: برای تحقق این رقم اشتغال و رونق تولید نیاز به سرمایه گذاری بیشتر داریم.

کاظمی ادامه داد: با وجود تمامی مشکلات و موانع آثار توسعه، عمران و آبادانی را در هر نقطه از شهرها و روستاها می بینیم و دولت در تلاش برای بهبود امور است.

وی با اشاره به بروز مشکلات پس از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم ها گفت: در ماه های نخست تحریم ها با مشکلاتی همچون افزایش قیمت ها و نابسامانی در بازار ارز مواجه بودیم که دولت به امور مسلط شد و امروز در حالت تثبیت شرایط به سر می بریم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر آرامش و امنیت اقتصادی در کشور ایجاد شده، اما شرایط راضی کننده نیست و باید تلاش کنیم تا وضعیت فعلی مردم بهبود پیدا کند.

کاظمی با بیان اینکه مسائل و مشکلات را مستمر در صحن علنی مجلس مطرح و به دولت منتقل می کنیم گفت: برخی سوء مدیریت ها، اختلاس ها و فسادها را قبول داریم و رئیس قوه قضائیه به جد به دنبال اجرای عدالت قضایی است.

وی اشرافی گری را یکی از آفت های مدیران دانست و اظهار داشت: امروز بسیاری از پرونده های مفاسد که در محاکم قضایی در حال رسیدگی است، نتیجه خروج از تقوا و رعایت نکردن تقوا به ویژه در امور مربوط به بیت المال است.

عضو ارشد فراکسیون امید مجلس همچنین به اذن رهبر معظم انقلاب مبنی بر علنی برگزار شدن پرونده های مفاسد و اعلام هویت افراد اشاره کرد و ادامه داد: قانون مقابل مفسدان محکم ایستاده است و محاکمه هایی که هم اکنون برگزار می شود، پیشگیرانه است.

کاظمی تلاش های دولت را در راستای حل مشکلات مردم و بهبود شرایط موجود دانست و افزود: در این شرایط باید دولت را کمک و حمایت کنیم تا بتوانیم از این پیچ سخت با موفقیت عبور کنیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از تولیدکنندگان بدهکار بانک هستند افزود: در این راستا طرحی در مجلس به تصویب رسید که بر اساس آن مبنای محاسبه بانک همان قرارداد اولیه باشد که امیدواریم با تصویب نهایی آن مشکل تولیدکنندگان حل شود.

سند راهبردی توسعه و برنامه عملیاتی استان همدان و شهرستان ها امسال با تدبیر استاندار همدان تدوین و مصوب شد که بر اساس آن طی سه سال آینده تا سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۰ هزار شغل و ۱۵ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در ملایر ایجاد می شود.

۷۵۲۸/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha