جوانان مسجدی در تمدن‌سازی مدنظر گام دوم انقلاب نقش ایفا کنند

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگ‌کننده سپاه خوی با اشاره به اهمیت احیای نقش مساجد و جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: جوانان مسجدی باید در گام دوم انقلاب به سمت تمدن‌سازی پیش‌ بروند و نقش خود را در این بخش به خوبی ایفا کنند.

سرهنگ قهرمان عیوضلو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نیروهای خلاق و جوان مسجدی و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بهترین افراد و این مراکز دینی بهترین مکان‌ها برای تحقق این بیانیه هستند.

وی با اشاره به بسترسازی مساجد برای تحقق گام دوم انقلاب اظهار داشت: شروع گام دوم انقلاب باید از این پایگاه‌های مهم فرهنگ‌ساز باشد و در گام دوم انقلاب باید نگاه مردم به سمت مسجد معطوف شود.

معاون سپاه خوی افزود: مسجد یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های انسان‌سازی و ظرفیت‌سازی در عرصه تربیت نیروهای مدیریتی است.

وی با تاکید بر اینکه شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم از مساجد برخاستند، اضافه کرد: مسجد یک پایگاه انسان‌ساز است و جوانان موفق در عرصه علم و فناوری، گروه‌های جهادی و بسیج در مساجد تربیت شده‌اند.

سرهنگ عیوضلو بیان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب نشان می دهد نظام اسلامی مانند یک موجود زنده در حال تکامل است و نسبت به تحولات بی تفاوت نیست.

به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب پس از ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۷ و وارد شدن انقلاب به ۴۰ سالگی، «بیانیه گام دوم انقلاب» را مطرح کردند؛ این بیانیه در هفت بند شامل علم و پژوهش، اقتصاد، معنویت و اخلاق، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، سبک زندگی اسلامی و عزت ملی تدوین شده است.

مساجد از صدر اسلام تاکنون در همه زمینه‌های عبادی، سیاسی، فرهنگی، آموزشی، قضایی و... دارای جامعیت بوده و محور همه آنها امامت و پیشوایی در مسجد است که به عنوان مهم‌ترین مسئله در ساختار و پیکره این مکان مقدس مطرح می باشد.

۸۱۳۵/۳۰۷۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =