۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۴۵
کد خبرنگار: 2837
کد خبر: 83461246
۰ نفر

برچسب‌ها

تیم‌های فوتبال فجر و قشقایی به مصاف ملوان و گل ریحان البرز می‌روند

شیراز-ایرنا- تیم فجر شهید سپاسی در هفته چهارم مسابقات فوتبال دسته یک باشگاه‌های ایران به مصاف تیم ملوان که به قوی سپید انزلی شهرت دارد، می رود و تیم قشقایی هم با تیم گل ریحان البرز در کرج دیدار می‌کند.

تیم فجر شهید سپاسی شیراز  دوشنبه یازدهم شهریور ۹۸ در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز  ساعت ۱۷ میزبان تیم ملوان انزلی است و تیم قشقایی در کرج و در ساعت ۳۰ / ۱۷ میهمان تیم گل ریحان این شهر است.

شاگردان داود مهابادی سرمربی تیم فجر هم  اینک در جدول رده بندی از وضعیت خوبی برخوردار هستند و با ۶ امتیاز از سه بازی رده چهارم را به خود اختصاص داده اند.

این تیم در هفته سوم مقابل استقلال اهواز در خانه اش دست به کار بزرگی زد و با یک گل از سد این تیم گذشت تا نشان دهند هم در خانه و هم در خارج از خانه برای بُرد به میدان می روند.

به نظر می رسد زرد پوشان شیرازی در لیگ امسال نقشه هایی در سر دارند تا بتوانند دل هواداران را بعد از هفت سال با صعود به لیگ برتر،شاد کنند.

 سرمربی تیم فوتبال فجر به ترکیب دلخواه خود با وجود گذشت سه هفته دست یافته است و قدر بازی های خانگی را می داند از این رو با ارایه یک بازی تهاجمی به حریف با سابقه خود اجازه نخواهد به دروازه اش  نزدیک شود.

بهترین دفاع در زمین خودی حمله به سوی دروازه حریف است و فجری ها باید پرس را در زمین  حریف انجام دهند و اجازه ندهند این تیم سرو شکل گیرد چرا که هر چه باشد تیم ملوان سابقه بسیار خوبی در فوتبال کشور دارد و می تواند برای میزبان دردسر ساز شود.

هواداران به ورزشگاه بیایند

آنچه برای هر تیم بسیار مهم است حضور پر شور تماشاگران است که در فوتبال به عنوان یار دوازدهم محسوب می شوند و فجری ها نیز این انتظار دارند که هواداران با حضور زیاد خود در ورزشگاه موجب افزایش روحیه آن ها شوند.

اگر چه سر مربی تیم فجر در بازی هفته دوم از حضور کم تماشاگران شیرازی اظهار نگرانی کرد ، اما تماشاگران اگر بخواهند در پایان جشن صعود به لیگ برتر را پس از هفت سال بگیرند باید به حمایت تیم شهرشان بشتابند.

تیم فجر برای این بازی تمام بازیکنان خود را در اختیار دارد تا به راحتی بتواند با ترکیب دلخواه وارد زمین شود و اجازه ندهد حریف به بازی مسلط شود.

فجر سپاسی در اندیشه صدر جدول

فجری ها که با تیم صدر جدول تنها یک امتیاز فاصله دارند به دنبال تکیه زدن بر صدر جدول هستند آنها به خوبی می دانند که اگر از این بازی با دست پرخارج شوند و در صورت توقف سه تیم  بالای جدول تیم فجر سپاسی می تواند پس از سال ها به صدر جدول باز گردد و سیر صعودی را طی کند.

قوی سپید حال روز خوشی ندارد

اما تیم ملوان انزلی که روزگاری  از بهترین تیم های ایران بود هم اینک حال روز خوشی ندارد و بنظر می رسد مسئولان این تیم قصد بازگرداندن  این  تیم ریشه ای را به  سطح اول فوتبال کشور ندارند چرا که دو سه سالی است که بر سر مالکیت این تیم دعواست.

این تیم در ابتدای این  فصل هم همین مشکلات را داشت طوری که مربی این تیم هم تغییر کرد.

تیم ملوان برای  بازی این هفته مقابل تیم فجر پنج بازیکن اصلی خود را به دلیل مصدومیت به همراه ندارد و این امر هم برای فجری ها فرصت است و هم تهدید چرا که  بازیکنان ذخیره حریف برای اینکه خودی نشان دهند با تمام وجود بازی خواهند کرد که این امر نیز برای میزبان می تواند خطرناک باشد.

با این حال هر ۲ تیم سابقه بسیار خوبی در فوتبال کشور دارند و همیشه به فوتبال زیبا و تماشاگر پسند شهرت داشته اند و تماشاگران می توانند از این بازی لذت ببرند.

تیم قشقایی مواظب حاشیه ها باشد

اما تیم قشقایی دیگر تیم خوب شیرازی که در این فصل به دنبال اثبات شایستگی های خود است باید مواظب حاشیه هایی که  برخی هواداران به وجود می آورند باشد.

این  تیم امسال تدارک خوبی دیده است و رضا عنایتی هم می خواهد با تیمش در امر مربیگری نشان دهد انگیزه زیادی با تیم قشقایی در سر دارد.

این تیم که هفته گذشته در خانه مغلوب تیم مس رفسنجان شد نسبت به ۲ بازی گذشته خود ضعیف نشان داد اگر چه این تیم در آن بازی چند بازیکن مصدوم داشت و ۲ تعویض ناخواسته هم دست سرمربی تیم را بست تا مقابل حریفش شکست بخورد.

شاگردان رضا عنایتی فوتبال خوبی به نمایش می گذارند و همین  امر موجب شده هواداران این تیم بسیار امیدوار به تیم محبوبشان باشند.

حریف تیم قشقایی در همسایگی این تیم قرار دارد و درصورتی که آنها نتوانند در زمین حریف امتیاز بگیرند جایگاه خود را به گل ریحان خواهند داد.

رضا عنایتی قدر این بازی خارج از خانه را می داند و اجازه نمی دهد تیمش به دومین باخت پی در پی دست یابد و با  تمام قوا به مصاف حریف می رود.

در پایان هفته سوم مسابقات فوتبال دسته یک کشور تیم های خوشه طلایی ساوه ،آلومینیم اراک و بادران تهران به ترتیب با هفت امتیاز اول تا سوم هستند و تیم های فجر سپاسی و نود  ارومیه با ۶ امتیار در تعقیب صدرنشین هستند.

در مسابقات فوتبال دسته یک کشور ۱۸ تیم شرکت دارند و پس از انجام ۳۴ بازی تیم های اول و دوم جدول به لیگ برتر دوره بیستم در سال ۹۹ صعود خواهند کرد و دو تیم انتهای جدول هم راهی دسته دوم می شوند.

۹۶۰۰/ ۱۸۷۶ 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط