آمادگی پلیس راهور برای همکاری با هیئت‌ها و دسته‌های عزاداری در سطح معابر شهری

تهران- ایرنا- رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا از آمادگی پلیس راهور برای همکاری با هیئت‌ها و دسته‌های عزاداری در سطح معابر شهری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدباقر سلیمی روز یکشنبه با اشاره به فرارسیدن ایام عزاداری ماه محرم و برپایی تکایای عزاداری و چادرهای توزیع نذری از سوی عاشقان اهل بیت(ع) در سطح شهرها، اظهار داشت: همه ساله با شروع ایام حزن و اندوه ماه محرم و شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین(ع) علاوه بر برگزاری مراسمات در هیئت ها، حسینیه ها، مساجد شاهد برپایی تکایای عزاداری و چادرهای توزیع نذری در حاشیه معابر شهری هستیم که بی شک برپایی این گونه تکایا مستلزم رعایت ملاحظاتی است تا بزرگداشت این واقعه بزرگ به ایجاد زحمت برای دیگر شهروندان و یا حوادث ناگوار رانندگی و ایراد خسارت، مجروح و مصدوم شدن و یا حتی جان باختن عزیز دیگری نشود.

این مقام انتظامی با تاکید بر لزوم اخذ مجوز و هماهنگی های لازم بانیان عزاداری در سطح معابر شهری، گفت: بانیان این مراسم ضمن هماهنگی با شورای تبلیغات اسلامی و فرمانداری، مجوزهای لازم را از نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی کسب کنند.

وی از آمادگی پلیس راهور برای همکاری با هیئت ها و دسته های عزاداری در سطح معابر شهری خبر داد و گفت: به منظور برگزاری منظم تر مراسم عزاداری در سطح معابر یا حاشیه معابر شهرها، همکاران ما در مجموعه راهور در سراسر کشور آماده هرگونه همکاری با مردم شریف، هیئت ها و دسته جات عزاداری هستند.

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا بر اخذ مجوزهای لازم مدت‌دار از سازمان تبلیغات اسلامی و پلیس راهنمایی و رانندگی از سوی هیئت ها و دسته های عزاداری تاکید و تصریح کرد: تامین علائم ایمنی و روشنایی کافی به ویژه در ساعات شب؛ معرفی، تجهیز و بکارگیری همیار پلیس (همیار محرم) به منظور روانسازی ترافیک و تامین ایمنی؛ ن عدم انسداد معابر بدون کسب مجوز و نیز عدم نصب بنر، پارچه نوشته و ... که موجب پوشش تابلوها، چراغ ها و دیگر علائم راهنمایی و رانندگی می شود از دیگر توصیه های پلیس راهور به دسته جات عزاداری است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =