۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۴۰
کد خبرنگار: 851
کد خبر: 83461228
۰ نفر

برچسب‌ها

بازگشت نخستین گروه از حاجیان گیلانی

رشت - ایرنا - پرواز نخستین گروه از حاجیان گیلانی ساعت ۲۱ امشب ( یکشنبه) یک ساعت زودتر از زمان تعیین شده در فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به زمین نشست .

مدیرکل فرودگاه گیلان زمان بازگشت حاجیان استان را امشب و بامداد یازدهم شهریورماه جاری اعلام کرد.
غلامرضا کریم آقایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نخستین پرواز یادشده ساعت ۲۱  امشب دهم شهریورماه و پرواز دوم بازگشت حجاج، ساعت دو بامداد یازدهم شهریور ماه انجام می شود.
وی یادآور شد: نخستین گروه از زائران گیلانی دوم مرداد ماه  با بدرقه جمعی از مسئولان استانی از فرودگاه بین المللی سردارجنگل رشت ، عازم مدینه منوره شده بودند . 
وی اظهار داشت: ۴۶۹ زائر گیلانی از طریق شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از  فرودگاه رشت عازم مدینه منوره شدند که امسال کهنسال ترین زائر گیلان ۸۵ سال و جوان‌ترین ۱۶ سال سن داشتند.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی بازمی‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت یکی از برترین فرودگاه‌های ایران است و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی است.
فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال - جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و مساحت کل آن به ۲۲۰ هکتار می‌رسد؛ ارتفاع آن ۴۰ پا پایین‌تر از آب‌های آزاد است و به سیستم‌های کمک ناوبری دقیق و ارتباطی با هفت طرح تقرب مجهز است.
۱۸۸۱/۲۰۰۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =