مرز خسروی برای عبور زائران آذربایجان‌غربی آماده می‌شود

ارومیه- ایرنا- سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: امسال با توجه به جابجایی زائران این استان از طریق مرز خسروی، تامین امکانات و تاسیسات موردنیاز در این مرز با همکاری تمامی ارگان‌ها باید در اسرع وقت آماده شود.

به گزارش ایرنا، پیمان آرامون روز یکشنبه در نخستین جلسه کمیته زیربنایی ستاد استانی اربعین حسینی افزود: خدمت در راه اباعبدالله الحسین(ع) و زائران آن حضرت با ارزش‌ترین خدمتی است که مدیران و مسوولان با عشق و علاقه‌ای که به آن حضرت دارند می‌توانند انجام دهند.
وی افزود: نظارت بیشتر مسوولان در کیفیت خدمات ارائه شده به زائران و ساماندهی ناوگان حمل و نقل از استان به مرز و در زمان بازگشت زائران و برخورد با هرگونه سواستفاده برخی افراد و جلوگیری از افزایش نرخ کرایه‌ها در زمان رفت و برگشت باید به دقت مورد نظارت قرار گیرد.
وی گفت: با بازگشایی مرز خسروی، زائران پنج استان آذربایجان‌غربی و شرقی، همدان، اردبیل و زنجان از این مرز تردد خواهند کرد.
وی افزود: براساس دستورالعمل ستاد مرکزی اربعین حسینی و با توجه به نیازهای مرز در تامین امکانات برای زائران، در مرحله نخست به ماشین‌آلاتی چون بولدوزر، گریدر، غلتک، خودروی آب‌پاش و سوخت‌رسان مورد نیاز است که با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی استان به منطقه اعزام می‌شوند.
٢٧ مهر ١٣٩٨ مصادف با روز اربعین سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است و زائران حسینی از هم‌اکنون در شوق زیارت آن حضرت به سر می‌برند.
۹‪۹۱۸/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =