۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۸
کد خبرنگار: 2178
کد خبر: 83461180
۰ نفر

برچسب‌ها

صلیب سرخ به استان ذمار یمن نیرو اعزام کرد

تهران - ایرنا - نمایندگی صلیب سرخ جهانی در یمن روز یکشنبه در پی حمله ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به یک زندان در استان ذمار یمن که منجر به کشته و زخمی شدن ده ها تن شد از اعزام تیم امدادی این سازمان به منطقه خبر داد.

نمایندگی صلیب سرخ جهانی در یمن در صفحه توئیتر خود از ارسال کمک های فوری پزشکی به همراه تیم متخصصان به استان ذمار در غرب یمن خبر داد.

نمایندگی صلیب سرخ با بیان اینکه این نهاد پیشتر هم پیگیر اوضاع زندانیان در زندان «المقصوف» واقع در استان ذمار بوده، افزود: کمک های اعزامی ما تنها برای ۱۰۰ نفر کافی است.

منابع خبری گزارش دادند که در حمله هوایی عربستان سعودی به زندان «المقصوف» واقع در استان ذمار یمن تاکنون بیش از ۶۰ تن کشته و حدود ۱۰۰ نفر دیگر مجروح شدند.

در این حمله جنگنده های ائتلاف سعودی دستکم هفت نوبت استان ذمار را بمباران کردند.

سرنوشت دهها زندانی نیز نامشخص است و اجساد شمار زیادی از قربانیان این حمله هوایی همچنان بر روی زمین است.

در همین رابطه یوسف الحاضری سخنگوی وزارت بهداشت یمن گفت: شمار کشته ها و زخمی های این حمله به بیش از یکصد نفر رسیده و عملیات کمک رسانی و بیرون کشیدن قربانیان از زیر آوارها ادامه دارد.

وی همچنین از همه نهادهای بین المللی برای کمک به قربانیان حمله هوایی عربستان به زندان المقصوف درخواست کمک کرد.

طه المتوکل وزیر بهداشت یمن نیز گفت: بازگشایی فرودگاه بین المللی صنعا با توجه به افزایش شمار قربانیان نیازی ضروری است.

«سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت خارجه بمباران بازداشتگاه اسیران در استان ذمار یمن را محکوم کرد

ایران بمباران بازداشتگاه اسیران در استان ذمار یمن را محکوم کرد

«سیدعباس موسوی» سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز امروز با بیان اینکه، این بازداشتگاه مورد شناسایی جمعیت صلیب سرخ قرار گرفته بود و نمایندگان آن جمعیت نیز چندین بار از آن مکان بازدید کرده بودند، افزود: بمباران بازداشتگاه اسرا جدیدترین جنایت جنگی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در یمن است و صفحه دیگری بر جنایات متجاوزان می افزاید.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اظهار تاسف از این جنایت جدید عربستان سعودی افزود: این جنایات با سلاح‌های آمریکایی و بعضی کشورهای غربی توسط متجاوزین نظامی به یمن صورت می گیرد و مطمئنا مردم یمن این کشورها را شریک و پاسخگوی این جنایات می‌دانند .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =