ظریف: بر خلاف اروپایی‌ها با روسیه و چین روابط همه جانبه و راهبردی داریم

تهران - ایرنا - محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه تاکید کرد: ما با روسیه و چین روابط همه جانبه و راهبردی داریم و آنها برخلاف اروپایی‌ها روابط خود را با ایران در زمینه‌های مختلف گسترش دادند.

محمد جواد ظریف پس از نشست عصر امروز - یکشنبه - خود با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و در جمع خبرنگاران تصریح کرد: گام سوم ایران در صورت عدم توانایی اروپایی ها در عمل به تعهدات شان برداشته خواهد شد.

ظریف تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران یک نگاه واحد به همه کشورهای باقیمانده در برجام ندارد و حساب چین و روسیه را جدا می‌داند.

وی خاطر نشان کرد: ما با روسیه و چین روابط همه جانبه و راهبردی داریم و آنها برخلاف اروپایی ها روابط خود را با ایران در زمینه های مختلف گسترش دادند.

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: آنچه که در خصوص عمل به تعهدات ۱+۴ بیان می شود عمدتا معطوف به سه کشور اروپایی عضو برجام و اتحادیه اروپاست که به رغم تلاش های فراوان نتوانستند تا این لحظه گام مهم و قابل قبولی بردارند که اگر در فرصت کوتاه باقیمانده چنین کنند جمهوری اسلامی ایران نیز در اجرای گام سوم کاهش تعهدات خود تجدید نظر خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =