آتش‌نشانی نسبت به رعایت موارد ایمنی در هیات‌های مذهبی هشدار داد

ارومیه- ایرنا - رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه گفت: مدیران هیات‌های مذهبی و دسته‌های عزاداری باید موارد ایمنی را در خصوص جلوگیری از بروز آتش‌سوزی رعایت کنند.

ابراهیم شاد قوشچی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم‌های آتش نشانی به صورت مستمر در شب‌ها و روزهای عزاداری حسینی بصورت آماده‌باش هستند تا در صورت بروز حادثه، به سرعت به محل اعزام شوند.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن به منظور ایمن‌سازی محیط برای عزاداران حسینی در هیات‌ها و تکایا به ویژه معابر عمومی، اقدامات پیشگیرانه انجام شده‌است.

وی ادامه داد: خودروهای اطفای حریق، موتورسیکلت‌های سیار و کارکنان سازمان در این ایام همه موارد را زیرنظر دارند تا مشکلی برای عزاداران ایجاد نشود.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه ادامه داد: آموزش‌های لازم برای پیشگیری از حوادث در هیات‌های مذهبی نیز در خصوص نحوه استفاده از کپسول‌های آتش‌نشانی و نحوه سیم‌کشی برق ارائه شده است.

«شاد قوشچی» با بیان اینکه خودروهای اطفای حریق به محل‌های عزاداری و معابر پر ترافیک شهر به صورت پیوسته اعزام می‌شود، گفت: اکیپ‌هایی نیز از محل‌های عزاداری به صورت مستمر بازدید و اقدامات پیشگیرانه را رصد می‌کنند.

عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) از اول هفته جاری آغاز شده و تا روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده /تاسوعا و عاشورای حسینی/ به اوج خود می‌رسد.

۸۱۳۷/۶۱۸۵

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =