۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۹
کد خبرنگار: 977
کد خبر: 83461158
۰ نفر

برچسب‌ها

سرمایه‌گذاران هندی به کرمان می‌آیند

کرمان - ایرنا - سرمایه گذاران کشور هندوستان برای همکاری در زمینه‌های مختلف اقتصادی به ویژه ایجاد و راه‌اندازی نیروگاه‌های بادی در استان کرمان ابراز تمایل و اعلام آمادگی کردند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، در دیدار استاندار کرمان به همراه تیم اقتصادی استان با برخی فعالان اقتصادی کشور هندوستان در تهران، زمینه‌های همکاری مشترک طرفین بررسی و مقرر شد که هیاتی از سرمایه‌گذاران هندی به استان کرمان سفر کنند.

استاندار کرمان در این نشست مشترک با اشاره به نقش ارزنده هندوستان به‌ عنوان یکی از شرکای اقتصادی کشورمان، گفت: استان کرمان در بخش‌هایی چون صنایع معدنی، کشاورزی و گیاهان دارویی، گردشگری و دیگر حوزه‌ها از قابلیت‌های بالایی برخوردار است و ما آمادگی داریم در این حوزه‌ها با سرمایه‌گذاران هندی همکاری کنیم.  

محمدجواد فدائی، بر آمادگی دولت و بخش خصوصی برای همکاری در زمینه‌های مختلف اقتصادی با سرمایه‌گذاران هندی اعلام آمادگی کرد.  

بر اساس این گزارش، سرمایه‌گذاران هندی حاضر در این نشست هم با اشاره به موقعیت جغرافیایی و ظرفیت‌های اقتصادی استان کرمان برای مشارکت در طرح‌های تولید انرژی‌های تجدید پذیر، گیاهان دارویی و معدن ظهار تمایل کردند.
در این نشست مذاکره اولیه برای احداث کارخانه تولید توربین‌های بادی ویژه تولید انرژی برق انجام و مقرر شد طرف هندی گزارش امکان سنجی این طرح را ظرف دو ماه آینده به استانداری کرمان ارائه دهد.  

اسفر هیاتی از سرمایه‌گذاران کشور هند به استان کرمان یکی دیگر از توافق‌های این نشست بود.  
در این نشست محسن جلال‌پور مشاور اقتصادی و سرمایه‌گذاری استانداری کرمان، محمود سلطانی‌زاده مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سیرجان و علی علویان مسئول پیگیری امور اقتصادی و سرمایه‌گذاری دفتر استانداری کرمان در تهران حضور داشتند.

استان کرمان که از قابلیت های پرشماری در حوزه‌های مختلف از صنعت و معدن گرفته تا کشاورزی و گردشگری برخوردار است در چند سال گذشته با میدان دادن به بخش خصوصی توانسته در زمینه جذب سرمایه داخلی و خارجی موفقیت‌هایی را کسب کند به طوری که سال ۹۷ در زمره سه استان برتر کشور در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی معرفی شد.

۵۰۵۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =