۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۰
کد خبرنگار: 2044
کد خبر: 83461145
۰ نفر

برچسب‌ها

جریان فکری اسلامی را به جهان معرفی کنیم

قم – ایرنا – مدیر حوزه‌های علمیه با اعلام اینکه اصالت خانواده یکی از نقاط اختلافی ما با غرب و از چالش‌های ما با سازمان ملل است گفت: امروز فرزندان نامشروع و خانواده‌های غیرپایدار در اروپا و آمریکا بسیار زیاد بوده و راه آن این است که ما جریان فکری اسلامی را به جهانیان معرفی کنیم.

به گزارش مرکز حوزه، آیت الله علیرضا اعرافی عصر یکشنبه در آیین رونمایی از نرم افزار تخصصی و چندرسانه‌ای خانواده در نمازخانه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، اظهار کرد: امروز خانواده یکی از چالش‌های مهم تمدن اسلامی بوده و غربی‌ها بعد از چند قرن انحرافی که در مسیر اصالت خانواده داشته اند، امروز حس می‌کنند که خانواده در حال فروریزی است، اما این حس کامل نیست.

وی خاطرنشان کرد: معتقد هستیم در نظریه اسلام اصالت خانواده یک اندیشه بزرگ بوده و هر کس این اصالت را بپذیرد، باید حجاب و عفاف را نیز بپذیرد.

وی گفت: نظامات مختلف اسلام و قوانین و مقررات اسلامی به گونه ای است که بر محور اصالت خانواده تنظیم شده و نظریه خانواده در اندیشه اسلامی یک نکته محوری بوده که در فقه و احکام اسلامی خود را نشان داده است.

وی اصالت خانواده را نخ تسبیح آموزه های اسلام دانست و گفت: اگر کسی اصالت خانواده را نپذیرد، ممکن است به نظریه های اسلامی اشکال وارد کند، اما اگر اصالت خانواده فهم شود؛ نفقه، دیه و دیگر احکام نیز معنی دار می شود.

مدیر حوزه های علمیه مطرح کرد: ما هنوز از مفاهیمی که شهید آیت الله مرتضی مطهری در آثار خود در زمینه خانواده بیان کرده است، خیلی جلوتر نرفته ایم و حوزه باید در این زمینه اقدام جدی به عمل آورد.

آیت الله اعرافی یادآور شد: ما در عاشورا خانواده هایی را می بینیم که برای عشق به خدا از قیدهای خانوادگی رها شده اند و می توان درباره خانواده و عاشورا بسیار کار کرد.

نرم افزار چندرسانه‌ای «خانواده» برای عموم مردم و متخصصان طراحی شده است

رئیس مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه نیز در این مراسم گفت: مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه های علمیه از سال های گذشته در حوزه خانواده فعالیت های چندرسانه ای خود را آغاز کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن رضایی مهر درباره نرم افزار مذکور افزود: این نرم افزار با محتوای علمی به تحقیق در موضوع های گوناگون خانواده پرداخته و کتابخانه و کتاب‌شناسی در این نرم افزار در دسترس است.

وی خاطرنشان کرد: در این نرم افزار جامعه هدف دیده شده و مردم و متخصصان می توانند از محتوای آن بهره ببرند.

نرم افزار تخصصی و چند رسانه ای خانواده به همت مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه های علمیه و از مجموعه کتابخانه و سخنرانی های صوتی و تصویری طراحی شده است و در این نرم افزار امکان جست وجو وجود دارد.

۷۴۰۶/  ۶۱۳۳/  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =