۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۵
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83461144
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۸۸ درصد جاده‌های استان بوشهر زیرپوشش آنتن تلفن همراه است

بوشهر- ایرنا- استان بوشهر بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ کیلومتر جاده اصلی دارد که بیش از ۸۸ درصد این جاده‌ها زیر پوشش آنتن تلفن همراه است.

مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان بوشهر روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: حدود ۵۸ درصد از  جاده‌های اصلی استان زیرپوشش اینترنت نسل چهارم همراه قرار دارند که این مهم رتبه دوم کشور در پوشش سرویس اینترنت سیار جاده ای را برای این استان ثبت کرده است.
علی سملیان افزود: در سطح استان ۹۸ درصد خانوارها به تلفن ثابت دسترسی دارند و حدود ۲۷۶ هزار خانوار در محل سکونت خود دارای اینترنت ثابت هستند.
وی یادآور شد: این امر در کنار استقبال روستائیان منجر به تراز برتر استان در خرید و فروش اینترنتی روستایی در سطح کشور شده است.
سملیان ادامه داد: توسعه شبکه‌های تکنولوژی ارتباطی با فراهم آوردن دسترسی‌های مناسب و موثر برای عموم مردم باعث سرعت بخشی توسعه اقتصادی می‌شود.
وی بیان کرد: در این زمینه اینترنت ثابت در روستاهای استان نقش بسیار مهمی در توسعه کسب و کارهای الکترونیکی، فروش صنایع دستی و اشتغالزایی داشته است.
سملیان گفت: سیر صعودی استفاده از پهن باند ثابت باعث ارتقای استان به رتبه پنج کشوری در این شاخص با ضریب نفوذ ۱۲.۹۱ درصد شده است.
سملیان اظهار داشت: فناوری اطلاعات و ارتباطات با سرعت چشم‌گیری در حال پیشروی است و این اداره کل تلاش می‌کند تا با برنامه‌ریزی جامع، آینده‌نگر و کارشناسی شده زمینه توسعه شاخص فناوری اطلاعات و ارتباطات را فراهم کند.
۷۲۱۲/۶۰۴۷/۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =