شعب تخصصی اقتصادی در دادگستری آذربایجان‌شرقی افزایش می‌یابد

تبریز-ایرنا- رییس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: به منظور حمایت از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی، تعداد شعب تخصصی اقتصادی در این مجموعه افزایش می‌یابد.

موسی خلیل اللهی در دیدار با اعضای هیات رییسه اتاق بازرگانی تبریز  با تاکید بر حمایت های دادگستری از فعالان اقتصادی استان، افزود: در حوزه رسیدگی به مسایل و مشکلات کارآفرینان و صنعت گران استان، شعبه تخصصی در حوزه اقتصادی در دادگستری ایجاد شده، اما برای خدمات رسانی بهتر و بهینه به این بخش افزایش این شعبات را در دستور کار خود قرار داده ایم.

وی اهمیت و نقش تولیدکنندگان به عنوان کارآفرین جامعه را بسیار مهم و تعیین کننده در بهبود وضعیت اقتصادی استان توصیف و اضافه کرد: در حال حاضر ایجاد اشتغال، نیاز اساسی استان است و همه دستگاه ها از جمله دستگاه قضائی استان باید با تمام توان در این زمینه وارد عرصه شوند.

خلیل اللهی ادامه داد: در راستای توسعه اقتصادی آذربایجان شرقی، دادگستری در خدمت بخش تولید، صنعت، تجارت و سرمایه گذاری است و در این راه مبارزه با رانت و سودجویی را که مانع رشد تولید و سرمایه گذاری می باشد، جزو اولویت کاری ماست.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه فکری بخش خصوصی در توسعه همه جانبه استان، اظهار داشت: مجموعه دادگستری را نیازمند همفکری با بخش خصوصی استان می دانیم و بر این مبنا تمام سعی خود را به کار خواهیم بست تا با همکاری بخش خصوصی، آرامش و امنیت روانی جامعه را روز به روز افزایش دهیم.

به گزارش ایرنا، رئیس اتاق بازرگانی تبریز نیز در این دیدار به نقش کلیدی دادگستری اشاره کرد و گفت: نهاد دادگستری را به عنوان یکی از نهادهای تاثیرگذار بر بهبود فضای کسب و کار کشور و استان می دانیم و به آن باور داریم.

یونس ژائله افزود: باید فرمایش رهبر معظم انقلاب را که در دیدار اخیر به مناسبت هفته دولت با رئیس جمهوری و اعضای دولت داشتند، سرلوحه کارهای خود قرار دهیم و به تولیدکننده به عنوان یک رزمنده در جنگ اقتصادی نگاه کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد با تلاش و همراهی دادگستری آذربایجان شرقی، فضای امیدبخشی بر صنعت و تجارت استان حاکم و حمایت لازم از سربازان اقتصادی استان به عمل آید. 

۳۰۳۸/۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =