۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۵۸
کد خبرنگار: 2044
کد خبر: 83461109
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح اقدام ملی شهر قم آغاز شد

قم – ایرنا –مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: در راستای تولید مسکن، طرح اقدام ملی شهر قم آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی ،‌ حسن صبوری روز یکشنبه در گفت وگویی اظهار داشت:‌با توجه به سیاست‌های کلان وزارت راه و شهرسازی در خصوص تولید مسکن، یک قطعه زمین به مساحت تقریبی ۱۱ هزار مترمربع به بنیاد مسکن واگذار شد.

وی ادامه داد: در طرح اقدام ملی، اداره کل راه و شهرسازی استان تأمین کننده زمین، و اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازنده و احداث کننده واحدهای مسکونی می باشد.

صبوری افزود: در فاز اول تعداد ۲۰۰ واحد مسکونی در این قطعه زمین و در قالب طرح اقدام ملی تولید خواهد شد و برای تولید ۲۰۰۰ واحد مسکونی دیگر در قالب طرح اقدام ملی، مشارکتی و ... در حال برنامه ریزی هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود پروژه باغ پنبه نیز گفت: پروژه ساماندهی محور تاریخی- فرهنگی باغ پنبه قم با اعتبار ۳۶ میلیارد ریال هفته گذشته با حضور نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهوری افتتاح شد.

وی گفت: ساماندهی و بهسازی کف و جداره محور باغ پنبه شامل سه فاز محور عماریاسر تا تکیه باغ پنبه، از تکیه تا خانه تاریخی یزدان پناه و از این خانه تاریخی تا خیابان باجک به طول ۵۴۹۳ متر مربع، اصلاح شبکه ها و زیرساخت های شهری(آب، برق،گاز، مخابرات) از اقدامات اساسی در این محور بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم هدف از اجرای این پروژه را توسعه فضاهای عمومی دانست و افزود: بهبود سیما و منظر شهری، حذف عناصر زائد بصری با هدف حفظ هویت تاریخی و فرهنگی، شناساندن بافت بومی، حفظ انسجام اجتماعی با رویکرد محله محوری و توسعه محور گردشگری از دیگر اهداف این پروژه بوده است.

۷۴۰۶/  ۶۱۳۳/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =