معاون رئیس جمهوری: درخشش زنان ایرانی در حوزه کارآفرینی مثال زدنی است

تهران-ایرنا- معاون اقتصادی رئیس جمهوری با بیان اینکه در طول دهه های اخیر در زمینه کارآفرینی شاهد افتخارات بسیار جالب و تاثیرگذاری از سوی بانوان بوده ایم، گفت: درخشش زنان ایرانی در حوزه کارآفرینی و اقتصاد مثال زدنی است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، محمد نهاوندیان در حاشیه بازدید از پانزدهمین نمایشگاه «زنان و تولید ملی» و هفدهمین نمایشگاه «عطر سیب» در بوستان گفتگو اظهارداشت: حضور بانوان در حوزه اقتصادی یا به صورت استفاده کارفرمایان از نیروی کار زنان سرپرست خانوار یا راه اندازی یک واحد کارآفرینی در حوزه های تجاری، تولیدی، اقتصادی و خدماتی بوده است.

وی گفت: در پانزدهمین رویداد کارآفرینی زنان و تولید ملی نیز این دو رویکرد و توانمندی بانوان در عرصه تولید و اقتصاد به خوبی نشان داده شده است.

نهاوندیان با اشاره به همزمانی نمایشگاه زنان و تولید ملی و عطر سیب افزود: نحوه برگزاری این دو رویداد در یک فضا و ارتباط دادن آن به یکدیگر فضای زیبایی را به وجود آورده که بیش از حد انتظارم بود.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری ادامه داد: همچنین همزمانی این دو نمایشگاه نیز پیام بسیار خوبی برای بازدیدکنندگان داشت از این جهت که بانوان در اقتصاد ایران در حوزه های مختلف درخشیده اند.

وی با اشاره به اینکه در طول تاریخ بانوان پشتیبانی تمام مراسم احیای شعائر حسینی و انتقال این فرهنگ را از نسلی به نسل دیگر برعهده داشتند، اظهار داشت: همزمانی برگزاری این دو رویداد با یکدیگر پیام لطیفی داشت که قدرت و توان بانوان را چه در امر تولید و چه در امر فرهنگ سازی به شکل کاملا زیبایی نشان می داد.

نهاوندیان در بخش دیگری از سخنان خود، یکی از ویژگی های رویداد عطر را سیب تلفیق و ترکیب بسیار زیبای بین هنر و صنعت برای اشاعه فرهنگ عاشورایی دانست و گفت: این رویکرد باعث خلق و ارائه آثار بی نظیری در این زمینه شده است.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری با اشاره به تغییر رویکرد هفدهمین نمایشگاه عطر سیب بیان کرد: به نظر می رسد تاکید مدیریت شهری در این دوره با استفاده از تجربه سال های گذشته روی جنبه های فرهنگی و تاثیرات اجتماعی آن بوده است.

وی گفت: تامین مالی بساط امام حسین(ع) را خود مردم در طول قرن ها برعهده گرفته اند، در این میان وظیفه اهل فرهنگ این است که با استفاده از زبان روز جامعه که همان زبان هنر و بین نسلی است، پیام حسینی را بین مردم و جوانان منتقل کنند.

نهاوندیان تاکید کرد: کالاهای تولیدی که برای تجهیز محافل حسینی در این رویداد وجود دارد نیز از نوآوری های خوبی برخوردار است.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری ضمن تشکر و قدردانی از مدیریت شهری در برگزاری این دو رویداد با رویکرد فرهنگی و اجتماعی یادآور شد: یکی دیگر از کارهای جدید این دو رویداد راه اندازی حسینیه کودک است که یک غرفه نوآورانه ویژه کودکان در کنار اشاعه شعائر حسینی طراحی شده است، در این حسینیه با محتوای جدید و آموزش هایی که به کودکان می دادند به شکل کاملا زیبایی مفهوم قیام امام حسین(ع) به زبان کودکانه به بچه ها آموزش داده می شد.

به اعتقاد وی؛ راه اندازی حسینیه کودک ابتکار جالبی است که فرهنگ سازی و آشنایی کودکان با مفهوم قیام امام حسین(ع) را نشان می دهد.

نهاوندیان بازدید از این دو رویداد فرهنگی را به تمام افرادی که علاقه مند به فرهنگ عاشورایی هستند توصیه کرد.

هفدهمین رویداد عطر سیب به صورت همزمان با پانزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی تا ۱۱ شهریور از ساعت ۱۰صبح تا ۲۱ در بوستان گفتگو واقع در کوی نصر(گیشا)، انتهای خیابان پیروزی شرقی میزبان از شهروندان است.

تهرام/۷۲۴۵//۶۱۳۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =