سفره خانه‌هایی که تا اطلاع ثانوی پذیرای میهمانان نیست

شیراز - ایرنا- در هفته‌ای که گذشت ۲۹ سفره خانه در شیراز و برخی دیگر از مناطق از جمله روستای گردشگری قلات به دستور قضایی پلمب شدند ، مهر و موم این سفره خانه‌ها با تاکید بر سالم‌سازی محیط‌های اجتماعی و فرهنگی جامعه و برخورد با مظاهر علنی فساد انجام شده است.

بنری با این مضمون که " با توجه به شکایات و گزارش‌های مردمی و اهالی محل ، کلیه  باغ رستوران‌ها ، کافی شاپ‌ها ، و سفره خانه‌های سنتی روستای گردشگری قلات به دلیل ایجاد مزاحمت ، اعمال خلاف اخلاق ، و ارتکاب جرم به دستور مقام قضایی تا اطلاع ثانوی پلمپ (پلمب) گردید " در ورودی روستای قلات نصب شده است.

پیش از این رییس کل دادگستری استان فارس هم  از پلمب  ۲۹ باغ مجالس و سفره‌خانه متخلف در شیراز طی یک هفته اخیر خبر داد و بر لزوم اهمیت سالم‌سازی محیط‌های اجتماعی و فرهنگی جامعه و برخورد با مظاهر علنی فساد تاکید کرد .

حجت الاسلام  سید کاظم موسوی  بیان داشت: در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی ، برخورد با اماکن صنفی متخلف بخصوص باغات مجالس و سفره‌خانه‌ها و تورهای گردشگری غیرمجاز در دستور کار قرار گرفت و از فعالیت ۲۹ مکان و واحد صنفی متخلف جلوگیری به عمل آمد.

رئیس کل دادگستری استان فارس  با بیان اینکه برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی را بدون اغماض و با قاطعیت پیگیری می کنیم گفت: در راستای مقررات مربوطه ضمن تشدید نظارت‌های صنفی، مصادره املاک، باغات و اماکن متخلف در دستور کار قضایی قرار گرفته است.

حجت الاسلام  موسوی  مسئله سلامت اخلاقی جامعه و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان را مستلزم همکاری همه دستگاه‌ها بخصوص دستگاه‌های فرهنگی استان خواند و تصریح کرد: برخورد با قانون شکنی‌ها و هنجارشکنی‌ها همواره وجود داشته است اما نقش دستگاه قضایی در دوران تحول قضایی در همه حوزه‌ها پررنگ‌تر خواهد بود.

حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب شیراز نیز از تعطیلی و پلمب تعدادی رستوان و باغ ، کافی شاپ و سفره خانه سنتی در کوچه ۱۶ دکتر حسابی شیراز خبر داد و بیان داشت : این واحدهای صنفی به دلیل ایجاد مزاحمت ، اعمال خلاف اخلاق ، و ارتکاب جرم و با توجه به شکایت‌های مردمی و اهالی محل تا اطلاع ثانوی تعطیل شده و پرونده تخلفات این واحدها در دادسرای ناحیه دو شیراز رسیدگی می شود.

روستای گردشگری قلات در فاصله ۴۴ کیلومتری شمال غرب شیراز قرار دارد.

۶۱۱۳ 

اخبار مرتبط