۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۴
کد خبرنگار: 2297
کد خبر: 83461092
۰ نفر

برچسب‌ها

اعتبار مشاغل خانگی استان تهران در سالجاری ۸۴ درصد کاهش یافت

تهران- ایرنا- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران گفت: سال گذشته به سختی ۴۸ میلیارد تومان اعتبار برای مشاغل خانگی از بانک ها اخذ و در اختیار بانوان کارآفرین قرار گرفت که این میزان در سالجاری با ۸۴ درصد کاهش به هشت میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از  استانداری تهران ثریا شارقی در همایش «بانوان، کارآفرینی و چالش‌ها» در جمع بانوان کارآفرین شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه بخشی از وظیفه دولت ارائه تسهیلات به مردم و تولیدکنندگان است، افزود: دولت علی‌رغم تمام مشکلات و فشارهای اقتصادی در زمینه ارائه تسهیلات و خدمات بانکی کوتاهی نکرده و اگر قصوری وجود داشته و کارآفرینان نتوانستند این تسهیلات را دریافت کنند از ناحیه روسای برخی بانک‌ها بوده است.

وی گفت: وام‌های روستایی که برای مشاغل خانگی در روستاها تعریف شده با تسهیلات کم‌بهره و بدون سقف در اختیار بانوان قرار می‌گیرد که به نسبت تسهیلات صنعتی با درصد بالای بهره، برای بانوان مناسب‌تر است.

شارقی ادامه داد: بیمه روستایی از جمله بیمه‌هایی است که با مبلغ ناچیزی همانند بیمه تأمین اجتماعی برای زنان سرپرست خانوار و کارآفرین روستایی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران خاطرنشان کرد: تور سرمایه‌گذاری با حضور بانوان کارآفرین استان تهران به سه کشور آذربایجان، قزاقستان و چین برنامه‌ریزی شده تا ضمن بازدید از فضای سرمایه‌گذاری در آن کشورها سبب رونق تولید و افزایش صادرات محصولات بانوان کارآفرینی باشیم.
شارقی در خصوص دیگر فعالیت های بخش امور بانوان استانداری تهران با بیان اینکه سامانه پنج رقمی به منظور پاسخ‌گویی به سوالات حقوقی، کسب و کار، بیمه، مالیات و غیره راه‌اندازی و در اختیار بانوان قرار می‌گیرد اضافه کرد: همچنین کارگاه آموزشی در رابطه با مسائل بورس نیز برای بانوان علاقه‌مند در استان تهران دایر می‌شود.

تهرام/۳۰۳۶//۶۱۳۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =