وعده صادق سید حسن نصرالله

تهران - ایرنا - هدف قرار گرفتن خودروی نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در مقابل شهر "مارون الراس" لبنان بار دیگر ثابت کرد که سخنان "سید حسن نصرالله" دبیر کل "حزب الله لبنان" وعده صادقی است که محقق شد.

حزب الله لبنان عصر دیروز (یکشنبه) اعلام کرد که یک خودروی ارتش رژیم صهیونیستی را در شمال فلسطین اشغالی در پاسخ به حمله این رژیم در سوریه هدف قرار داد.

به گزارش شبکه "المنار" لبنان، این خودرو نظامی صهیونیست ها دقیقا مقابل شهرک صهیونیست نشین "اویویم" و در نزدیکی پادگانی به همین نام در سرزمین های اشغالی که روبه روی پارک  مارون الراس لبنان قرار دارد، هدف موشک "کورنت" رزمندگان حزب الله قرار گرفت.

 سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی با تأیید این حمله، اعلام کرد که یک فروند موشک ضد تانک از لبنان به سمت شمال اسراییل (سرزمین های اشغالی) شلیک شده است.

"بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی و ارتش این رژیم پس از این حمله ادعا کردند که این عملیات هیچگونه تلفاتی برای صهیونیست ها نداشته، ولی رسانه‌های صهیونیستی برخلاف بیانیه ارتش این رژیم و نتانیاهو، اعتراف کردند که در حمله دیروز حزب الله به شمال اسراییل (فلسطین اشغالی) دست کم دو نظامی زخمی شده اند.

در مقابل ادعای نخست وزیر و ارتش رژیم صهیونیستی، حزب الله لبنان اعلام کرد که در حمله رزمندگان مقاومت اسلامی چهار نظامی صهیونیست زخمی و یکنفر هم به هلاکت رسیده که حضور بالگرد رژیم صهیونیستی در نزدیکی محل عملیات رزمندگان حزب الله و انتقال زخمی شدگان این حمله که توسط نیروهای مقاومت فیلمبرداری و پخش شده، سخنان مقامات حزب الله را تایید می کند.

حزب الله همچنین اعلام کرده که این عملیات فقط در پاسخ به حمله صهیونیست ها به یک مقر این جنبش در نزدیکی دمشق پایتخت سوریه که موجب شهادت دو نفر از رزمندگان حزب الله به نام های «حسین یوسف زبیب» و «یاسر احمد ظاهر» شده بود، صورت گرفته و تجاوزهای دیگر رژیم صهیونیستی نیز در زمان مناسب پاسخ داده خواهد شد.

کابوس که به واقعیت پیوست

سران رژیم صهیونیستی فکر نمی کردند که حمله به منطقه مسکونی ضاحیه در جنوب بیروت منجر به کابوسی پرهزینه برای آنها شود.

 همزمان با تجاوز و سقوط دو پهپاد متعلق به رژیم صهیونیستی در جنوب بیروت، در بامداد یکشنبه (سوم شهریور) شنیده شدن صدای انفجارهایی در دمشق نیز گزارش شد که منبع آن هجوم بمب افکن ها و جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به یک خانه متعلق به حزب الله در نزدیکی فرودگاه «المزه» دمشق معرفی شد؛ ارتش سوریه با تایید خبر تجاوز هوایی رژیم صهیونیستی به مناطقی در حومه پایتخت این کشور، اعلام کرد، بلافاصله پدافند هوایی ارتش، (اکثر) راکت های شلیک شده از سوی بمب افکن های صهیونیستی را پیش از آن که به هدف برخورد کند، منهدم کرده است. در اثر این حمله دو نیروی حزب الله لبنان به شهادت رسیدند.

پس از این حادثه حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که به دنبال بررسی کارشناسان مقاومت، مشخص شد پهپادی که در جنوب بیروت در منطقه ضاحیه سقوط کرد، مقادیری مواد منفجره همراه داشت که به صورت بسیار ماهرانه در آن جاسازی شده بود.

حزب الله افزود: مواد منفجره جاسازی شده در این پهپاد از نوع «سی۴» و به وزن پنج و نیم کیلوگرم بوده است.

در این بیانیه همچنین آمده است: یافته های جدید نشان می دهد که هدف پهپاد اولی رژیم صهیونیستی نیز عملیات شناسایی نبوده، بلکه مانند پهپاد دوم هدفش عملیات انفجاری در خاک لبنان بوده است.

پیرو این اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در سخنانی با بیان این که این حادثه (حمله با پهپاد انتحاری) اولین حمله خصمانه رژیم صهیونیستی از ماه آگوست (مرداد - شهریور) ۲۰۰۶ بود، گفت: حزب‌ الله با همه امکاناتی که در دست دارد، هرگز اجازه نخواهد داد این گونه تعرض‌ها و تجاوزها تکرار شود؛ اینکه دولت (لبنان) می‌خواهد از رژیم اسرائیل به سازمان ملل و شورای امنیت شکایت کند، خوب است، ولی نمی‌تواند جلوی این تجاوزگری را بگیرد.

نصرالله تاکید کرد: ما در مقاومت هرگز به تکرار این روند، هرچقدر هم هزینه داشته باشد، اجازه نخواهیم داد؛ دیگر زمانی که هواپیماهای اسرائیل به لبنان وارد می‌ شد و به مناطق و مواضع لبنان حمله می‌ کردند و این رژیم در امنیت بود، به سر آمده است.

وی افزود: حزب‌ الله از این تاریخ به بعد هرگونه هواپیمای بدون سرنشین رژیم صهیونیستی را هدف قرار خواهد داد و سرنگون خواهد کرد.

 وی با تاکید بر این که پهپادهای اسرائیلی برای جمع‌ آوری اطلاعات و شناسایی نیست، بلکه برای ترور است، به حمله هوایی اخیر رژیم صهیونیستی به یکی از مقرهای حزب الله در سوریه اشاره کرد و گفت: در این حمله یک منزل متعلق به حزب‌ الله در جنوب دمشق هدف قرار گرفته است.

دبیر کل حزب‌ الله در هشداری واضح به صهیونیست ها افزود: اگر اسرائیل در سوریه برادرانمان را بکشد، در لبنان و نه در "مزارع شبعا" (مناطق لبنانی تحت اشغال رژیم صهیونیستی) به آن پاسخ خواهیم داد.

دبیر کل حزب‌الله لبنان شنبه شب (نهم شهریور) در سخنرانی دیگر که به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حضرت "ابا عبدالله الحسین" (ع) در "مجمتع سید الشهدا" (ع) در ضاحیه در جنوب بیروت برگزار شده بود، گفت: لبنان از یکشنبه گذشته تاکنون در مرحله جدید و اوضاع خاصی به سر می‌برد و دشمن اسرائیلی نیز در حالت آماده‌باش در منطقه قرار دارد.

وی از مواضع رئیس جمهوری لبنان، رئیس پارلمان و نخست‌وزیر و سایر مقامات لبنانی در حمایت از مقاومت تقدیر و تشکر کرد و افزود: مواضع واحد و رسمی کشور در برابر دشمن مساله بسیار مهمی است، چون باعث می‌شود که مردم تشویق به مقاومت شوند.

دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: ما از موضع رسمی لبنان که تجاوزگری اسرائیل را نوعی اعلام جنگ به لبنان اعلام کرد، تقدیر و تشکر می‌کنیم.

سخنان دبیر کل حزب الله بازخوردهای جالبی در سرزمین های اشغالی داشت، به حدی که ساکنان شهرک های صهیونیستی در نوارمرزی لبنان و سرزمین های اشغالی با توجه به این که دبیرکل حزب الله زمانی برای پاسخ گویی به تجاوز صهیونیست ها اعلام نکرده بود، ولی به سرعت منازل خود را ترک کردند و هم اکنون نیز استراتژی انتظار کشنده بر سران تل آویو و  شهرک نشینان صهیونیست حاکم شده است.     

ارتش رژیم اشغالگر قدس که در انتظار واکنش کوبنده نیروهای حزب الله بود، از بیم حملات تلافی جویانه این جنبش در روزهای اخیر اقدام به تحرکات وسیع نظامی و جابجایی نیرو و تجهیزات در شمال سرزمین های اشغالی کرده است.

روزنامه صهیونیستی "جروزالم پست" روز شنبه (نهم شهریور) در این باره نوشته است: ارتش اسرائیل حریم هوایی برخی مناطق تحت کنترل خود را بر روی پرواز هواپیماهای مسافربری بسته و نیروی دریایی نیز در آماده باش کامل قرار دارد.

بر اساس این گزارش، فرماندهی نظامی شمال اسرائیل که از هفته گذشته در انتظار حمله شدید حزب الله است، در آماده باش کامل به سر می‌برد.

به نوشته روزنامه جرزوالم پست، در حالی که ارتش  اسرائیل بر این باور است که پاسخ حزب الله تنها به شمال (سرزمین های اشغالی) محدود خواهد شد، یک مقام حزب الله جمعه گذشته گفت که واکنش تلافی جویانه نیروهای مقاومت در عمق سرزمین‌های اشغالی خواهد بود.

هدف قرار دادن عصر دیروز خودروی نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در شمال سرزمین های اشغالی دوباره تحقق وعده حسن نصرالله دبیرکل حزب الله را ثابت کرد و نشان داد که این جنبش نه تنها ضعیف نشده، بلکه با افزایش توان خود آماده است نبرد را به هر نقطه ای در سرزمین های اشغالی بکشاند و درس آموزنده ای همچون تحمیل شکست به رژیم صهیونیستی در سال های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۶ بدهد.

نکته قابل تاملی که در این بین وجود دارد، تاکید دبیر کل حزب الله و فرماندهان این جنبش به ادامه پاسخگویی به رژیم صهیونیستی می باشد که به نظر می رسد شهرک نشینان صهیونیست به این زودی ها نتوانند از پناهگاههای خود خارج شوند و باید با کابوس حزب الله به سر کنند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =