۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۲
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83461082
۰ نفر

برچسب‌ها

حرکت دانش آموزان کشور به سوی پژوهش

کرج - ایرنا -  فعالیت بیش از ۶۰۰ پژوهش سرا در کشور موجب شده تا در این سال ها ، جمعیت دانش آموزی ایران به سمت پژوهش محوری حرکت کند.

مدیرکل آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش می گوید: ۶۶۴  پژوهش سرای دانش آموزی در کشور فعالیت دارد که سالانه بیش از ۱۰ هزار دانش آموز  علاقه مند به امور پژوهشی و آزمایشگاهی را تحت پوشش قرار می دهند.

عباس سلطانیان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا در کرج اظهارداشت: طبق برنامه ریزی در سال تحصیلی آینده نیز ۲۰ پژوهش سرای دانش آموزی جدید در مناطق مختلف کشور راه اندازی می شود.

 ابداع، نوآوری و خلافیت از جمله نتایج راه اندازی پژوهش سراهای دانش آموزی است که باید به آن توجه کرد.

سلطانیان خاطرنشان کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به ارائه آموزش‌های عملی و مهارتی به  دانش آموزان نگاه ویژه ای دارد لذا برگزاری مسابقات، توسعه پژوهش سراها و هدایت دانش آموزان به فراگیری علوم با آزمایش و تلاش عملی می‌تواند در مسیر تحقق این سند بنیادین گامی اساسی برداشت.

وی با اشاره به اینکه پژوهش سراها به صورت استانی مدیریت می شوند، اضافه کرد: همه دانش آموزان امکان استفاده از این مراکز تحقیقاتی را دارند.

سلطانیان یادآورشد: یکی از برنامه های بنیادینی که در وزارت آموزش و پرورش پیگیری می شود و  از سال ۸۲ با تاسیس آزمایشگاه های مرکزی در کشور کلید خورد موضوع راه اندازی پژوهش سراها در  سراسر ایران اسلامی است .

وی گفت:  از سال ۹۱ با ابلاغ سند تحول بنیادین  ، همواره تلاش می کنیم تا همه استانها حداقل یک پژوهش سرای دانش آموزی داشته باشند.

۱۴ میلیون دانش آموز در مدارس کشور تحصیل می کنند.

۲۸۱۹/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =