استاندارگیلان: ایثارگری‌های رزمندگان با زبان هنر منتقل شود

رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت: با استفاده از برنامه‌های ابتکاری و خلاقانه و با زبان هنر، مجاهدت و ایثارگری‌های رزمندگان به نسل جوان جامعه منتقل شود.

به گزارش ایرنا، ارسلان زارع عصر یکشنبه در جلسه حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان با بیان اینکه دفاع مقدس یادآور حماسه‌های گرانسگ و بی‌بدیل فرزندان رشید و شجاع این مرز و بوم است، افزود:  دفاع مقدس بخشی از تاریخ افتخارآفرین و حماسه آفرین ملت بزرگ ایران است که با ایثار، فداکاری و جانفشانی هشت ساله رزمندگان شجاع در سایه رهبری بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی، وحدت و همدلی مردم، نیروهای مسلح و بسیجیان سلحشور، دوره‌ای پرافتخار بوده که برای همه ادوار خلق شده است.

وی تصریح کرد: هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی برای اشاعه ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ انقلابی، ولایت‌مداری، مقاومت، ایستادگی، ایثار، شهادت و خودباوری دینی و ملی است.

استاندار گیلان به تقارن مناسبت سی و نهمین سالگرد دفاع مقدس با ایام محرم اشاره و خاطر نشان کرد: لازم است از فضای ماه محرم در جهت توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با برنامه‌های متناسب با هفته دفاع مقدس استفاده کرد.

وی به همزمانی ایام هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس نیز اشاره و اظهار داشت: با استفاده از برنامه‌های ابتکاری و خلاقانه و با زبان هنر مجاهدت و ایثارگری‌های رزمندگان به نسل جوان جامعه منتقل شود.

زارع افزود: رژه نیروهای مسلح و بسیجیان در ۳۱ شهریور نمایشی از اقتدار، قدرت دفاعی و همبستگی مردم و حمایت آنان از جمهوری اسلامی ایران را جلوه گر می سازد.

گیلان هشت هزار شهید تقدیم ایران و آرمان های والای انقلاب اسلامی کرده و  ۲۲ هزار جانباز و بیش از دو هزار و ۷۰۰ آزاده سرافراز دارد. 

۷۲۹۶/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =