تسهیلات ویژه برای خریداران تجهیزات و مواد آزمایشگاهی

تهران- ایرنا - معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به برگزاری هفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در آذرماه امسال از ارائه تسهلات لیزینگ و تخفیف‌های ویژه ۱۰ تا ۵۰ درصدی برای خریداران تجهیزات و مواد آزمایشگاهی خبر داد.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پیمان صالحی با بیان اینکه، هفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران ۲۶ تا ۲۹ آذرماه امسال همزمان با هفته پژوهش و بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری همانند دوره گذشته در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می شود، افزود: در این نمایشگاه پیشرفته‌ترین محصولات و مواد دانش‌بنیان آزمایشگاهی" ایران ساخت" عرضه‌ می‌شود.

وی تصریح کرد: نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در ۱۳ بخش موضوعی نفت و پتروشیمی، برق، الکترونیک و نرم‌افزار، عمران و ساختمان، مکانیک، شیمی و متالوژی، کشاورزی و محیط‌زیست، فیزیک پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مواد آزمایشگاهی، مهندسی پزشکی و زیست مواد، تجهیزات تست و آزمون صنعتی و خدمات کالیبراسیون برگزار می‌شود.

رئیس نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در خصوص شرایط حضور شرکت‌ها در این نمایشگاه اظهار داشت: حضور قطعی ثبت‌نام کنندگان در نمایشگاه پس از تأیید فنی محصولات آن‌ها و محرز شدن نقش آنان در بومی‌سازی و دستیابی به فناوری ساخت و یا تولید محصولات امکان‌پذیر خواهد بود.

وی افزود: محصولات نیز مطابق سال‌های قبل با دو معیار سطح فناوری ذاتی و میزان بومی‌سازی، ارزیابی و سطح‌بندی می‌شوند و شرکت‌ها می‌توانند دستورالعمل ارزیابی فنی محصولات را در سایت نمایشگاه مشاهده کنند.

از تسهیلات لیزینگ تا تخفیف‌های ۱۰تا ۵۰ درصدی برای خریداران

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی در خصوص حمایت‌های این نمایشگاه با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۳۹۸ از سوی رهبر معظم انقلاب به‌ عنوان «رونق تولید» اظهار داشت: برهمین اساس معاونت علمی در راستای حمایت از تولیدکنندگان و فناوران داخلی، همانند دوره ‌گذشته، برای محصولات سطح اول تا سوم، از ۱۰ تا ۵۰ درصد قیمت محصولات خریداری‌ شده توسط مراکز علمی و پژوهشی دولتی را بر اساس آیین‌نامه سطح‌بندی، به‌ عنوان کمک بلاعوض پرداخت می‌کند.

وی افزود: شرکت‌های عرضه‌ کننده تجهیزات و مواد آزمایشگاهی می‌توانند فرآیند مربوط به ثبت‌نام شرکت و ثبت محصول را مطابق با برنامه زمان‌بندی اعلام‌ شده، پنجم شهریورماه امسال در سایت نمایشگاه به نشانی www.iranlabexpo.ir آغاز کنند.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین درخصوص جزئیات تسهیلات پیش‌بینی شده برای خریداران این دوره نمایشگاه گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای رونق هرچه بیشتر بازار شرکت‌های عرضه‌ کننده تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و ایجاد یک بستر دائمی برای همرسانی عرضه و تقاضا، تمهیداتی را پیش‌بینی کرده است.

وی ادامه داد: تسهیلات لیزینگ برای خریداران بخش خصوصی، ارائه تسهیلات بر اساس میزان فروش به شرکت‌های تولید کننده با هدف افزایش سرمایه در گردش و طرح فروش بدون یارانه با همکاری صندوق توسعه فناوری نانو به‌ عنوان کارگزار مالی نمایشگاه، پیش‌بینی شده است.

رئیس این دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران گفت: با توجه به این‌که طرح یاد شده در طول سال اجرا می‌شود، تنوع محصولات عرضه‌ شده گسترده‌تر از نمایشگاه بوده و تولید کنندگان تجهیزات پزشکی و مواد مصرفی می‌توانند در سایت نمایشگاه ثبت‌نام و از مزایای طرح استفاده کنند.

به گفته معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در دوره ششم نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران که آذرماه ماه سال ۱۳۹۷ برگزار شد، ۳۳۷ شرکت بیش از ۹ هزار مدل محصول را عرضه کردند که تاکنون منجر به فروش قطعی حدود یکهزار میلیارد ریال شده است و همچنان امکان خرید از دور قبلی نمایشگاه تا پیش از برگزاری نمایشگاه هفتم وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha