۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۴
کد خبرنگار: 1072
کد خبر: 83461061
۲ نفر
محمدی بهترین بازیکن آوس؛ طارمی دومین بازیکن برتر لیگ پرتغال

ایرنا-تهران- ۲ فوتبالیست ایرانی شاغل در لیگ پرتغال عملکرد فوق العاده‌ای تا پایان هفته چهارم داشته‌اند و جزو بهترین بازیکنان این لیگ به حساب می آیند.

شنبه شب مسابقات لیگ پرتغال با انجام چند بازی از هفته چهارم پیگیری شد و تیم‌های ریو آوه و آوس که ۲ بازیکن ایرانی دارند، به مصاف رقبای خود رفتند. آوس در حضور ۹۰ دقیقه ای مهرداد محمدی با نتیجه سه بر ۲ به مهمان شگفتی ساز خود فامالیکائو باخت و تیم ریو آوه با بازی مهدی طارمی در برابر اسپورتینگ لیسبون به برد ارزشمند سه بر ۲ دست پیدا کرد.

محمدی، امید اول آوس

مهرداد محمدی در جریان بازی تیمش موفق شد به زیبایی از روی یک ضربه ایستگاهی گل اول و تساوی بخش تیمش را به ثمر برساند. این بازیکن به همراه پاتریک از فامالیکائو تنها نفراتی هستند که تا به اینجا در لیگ پرتغال ضربات ایستگاهی خود را به گل تبدیل کرده‌اند. مهرداد که اولین فصل حضور خود را در فوتبال اروپا تجربه می‌کند تا به اینجا در هر چهار بازی تیمش در ترکیب ثابت بوده و ۳۶۰ دقیقه بازی کرده که ماحصل این حضور، ۳ گل و یک پاس گل بوده است. بازیکن فصل گذشته سپاهان فعلا بهترین میانگین نمره را در تیمش گرفته است.

او بهترین گلزن تیمش به حساب می آید و در پاس گل هم با ۲ تا از هم تیمی‌های خود بهترین عملکرد را داشته است. محمدی در هر ۱۲۰ دقیقه موفق به زدن یک گل شده است و میانگین در هر مسابقه ۲ شوت به سمت دروازه روانه می کند. معدل یک و نیم پاس کلیدی از مهرداد تا به اینجا ثبت شده و ۶۴ درصد دریبل‌هایش نیز با موفقیت همراه بوده است. آوس در هفته پنجم مهمان ویتوریا گیمارش خواهد بود.

طارمی، دومین گلزن و دومین بازیکن پرمیرلیگ

مهدی طارمی مهاجم فصل گذشته تیم الغرافه قطر که پرمیرلیگ پرتغال را تحت تاثیر خود قرار داده است. این مهاجم ملی پوش ایرانی تا به اینجا و در سه بازی که برای تیمش به میدان رفته موفق به زدن ۳ گل شده و ۵ بار هم از بازیکنان حریف پنالتی گرفته است. طارمی هم اکنون بعد از پیتزی ستاره پرتغالی بنفیکا، با نمره ۴۳/۸ دومین بازیکن برتر لیگ به حساب می آید و در جدول گلزنان نیز بعد از زِلوئیز، ستاره اهل کیپ ورد پورتو که ۴ گل زده در رده دوم برترین گلزن ها قرار دارد.

البته فیلیپه آگوستو هم‌بازی طارمی نیز سه گله است اما هر سه گل او از روی نقطه پنالتی وارد دروازه حریفان شده است. مهاجم بوشهری ریو آوه در کنار آلکس تِلس برزیلی از تیم پورتو با سه ایجاد موقعیت بهترین بازیکنان لیگ بوده و با گرفتن ۵ پنالتی بهترین بازیکن لیگ با فاصله ای فاحش بوده است. ریو آوه در حضور شماره ۹۹ ایرانی خود هفته آینده که بعد از تعطیلات فیفا دی خواهد بود، باید به مصاف تونادلا برود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =