رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات بر صیانت و حفاظت از آرای مردم تاکید کرد

تهران- ایرنا- رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور، پویایی، اشراف، بی‌طرفی و رعایت قانون را از اصول مورد توجه بازرسی و بازرسان انتخابات دانست و برصیانت و حفاظت از آرای مردم تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، "علی طالبی" روز یکشنبه در نخستین جلسه هیأت مرکزی بازرسی انتخابات در سال ۹۸ که با ریاست وی و با حضور تمامی اعضاء برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: انتخابات یکی از شاخص‌های مهم مردم سالاری دینی و تقویت حضور مردم در دوران حاکمیت و تضمین انسجام و اتحاد بین حاکمیت با مردم است.

وی بیان کرد: نظارت و بازرسی، اطمینان بخشی به صحت و درستی انتخابات است و بازرسی از آراء مردم و همچنین از تمام عوامل قانون مدار و کارآمد، انتخابات کشور را صیانت می کند.

نظارت و بازرسی منحصر به روز انتخابات نیست

رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور تصریح کرد: نظارت و بازرسی منحصر به روز انتخابات نیست بلکه در تمام جریان انتخابات نمود و تبلور دارد؛ چرا که به تصریح قانون، نظارت بر اجرای قانون انتخابات از وظایف بازرسین منتخب وزیر کشور است، لذا پویایی، اشراف، بی‌طرفی و رعایت قانون از اصول مورد توجه بازرسی و بازرسان انتخابات است و بدیهی است بازرسی، از تک تک آراء مردم صیانت و حفاظت خواهد کرد.

طالبی اضافه کرد: تلاش تمام عوامل و مسئولان و متولیان کشور می بایست بر محور افزایش مشارکت مردم، سلامت و امنیت و قانونمداری در برگزاری انتخابات باشد.

بازرسی استان‌ها تمامی اقدامات نامزدها را نظارت و در صورت تخلف مستند و گزارش کنند

وی در ادامه به بیان برخی از انتظارات از شبکه بازرسی پرداخت و عنوان کرد: بازرسی استان‌ها تمامی اقدامات داوطلبان و طرفداران، دستگاه‌ها و عوامل دولتی و ساختارهایی که ممنوعیت دخالت در انتخابات را دارند، را نظارت و در صورت تخلف مستند و گزارش کنند.

رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور افزود: آموزش تمام عوامل بازرسی انتخابات (هیأت‌های استانی و شهرستانی) طی دو ماه آینده می‌بایست پایان پذیرد.

هیات‌های استانی نسبت به نامه‌های صادره اقدامات خود را تسریع کنند

طالبی خاطرنشان کرد: هیأت‌های استانی نسبت به نامه‌های صادره از سوی این مرکز و هیأت بازرسی انتخابات، اهتمام ویژه و اقدامات را تسریع کنند.

بر همین اساس و با توجه اینکه نظارت بر جریان انتخابات نیاز به حضور بازرسان دارد، امسال نسبت به سنوات گذشته هیأت های بازرسی ۳ ماه زودتر تشکیل شد و احکام آقایان مسعود نصرتی، ستار کیان ارثی، خسروی، یزدان یاسینی و حسن فرخی به عنوان اعضای هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور از سوی رئیس هیات صادر گردیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =