۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۹
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83461050
۰ نفر

برچسب‌ها

پلیس هنگ کنگ تجمع غیرقانونی معترضان را محکوم کرد

پکن- ایرنا- پلیس هنگ کنگ تجمع غیرقانونی معترضان در نواحی مختلف از جمله «جزیره هنگ کنگ»، «شبه جزیره کو لون» و «قلمرو جدید» را محکوم و اعلام کرد تجمع کنندگان با بطری بنزین، آجر و میلگرد به افسران پلیس، راه آهن و دفاتر دولتی حمله کرده اند.

به گزارش  ایرنا پلیس هنگ کنگ روز یکشنبه در یک نشست خبری با تاکید بر اینکه تجمعات علی رغم هشدار و مخالفت پلیس صورت گرفته است تاکید کرد تظاهرکنندگان دست به خشونت زده و در آن از سلاح و ابزار مرگبار استفاده کرده اند.

 معترضان هنگ کنگی امروز یکشنبه نیز یک بار دیگر به سمت فرودگاه بین المللی هنگ کنگ رفتند و در مقابل فرودگاه تجمع کردند اگرچه پلیس از ورود معترضان به داخل ترمینال فرودگاه جلوگیری کرده است اما عملکرد فرودگاه به دلیل تجمع معترضان با اختلال مواجه شده است و ترافیک سنگینی در مسیرهای منتهی به فرودگاه شکل گرفته است.

گزارش ها حاکی است تعدادی از معترضان در برابر پلیس سنگربندی کرده‌اند پلیس نیز برای متفرق کردن آنها از ماشین های آب پاش استفاده کرده است.

معترضان هنگ کنگی روز گذشته هم در بسیاری از مناطق این دولتشهر دست به تجمع زدند در درگیری شب گذشته میان پلیس و معترضان هنگ کنگی، دستکم 10 معترض دستگیر شدند.

اعتراضات هنگ کنگ در حالی است که پلیس این منطقه روز جمعه سه رهبر گروه‌های سیاسی استقلال‌طلب این منطقه شامل «وونگ چی فونگ»، «چو تینگ» و «چان هو تین» را بازداشت کرد.

نا آرامی های هنگ کنگ از خرداد ماه سال جاری و در اعتراض به لایحه استرداد مجرمان از هنگ کنگ به چین آغاز شد چین معتقد است برخی از کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس در این نا آرامی ها نقش دارند و بارها به این کشورها هشدار داده است از دخالت در امور هنگ کنگ دست بردارند.

برخی گزارش ها نیز حاکی از آن است طرح دولت هنگ‌کنگ مبنی بر رسیدگی به ۵ خواسته معترضان از جمله لغو لایحه استرداد مجرمین با مخالفت دولت چین مواجه شده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =