۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۷
کد خبرنگار: 2100
کد خبر: 83461041
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایشگاه بین‌المللی فارس میزبان نخستین جشنواره ملی آی‌مت

شیراز- ایرنا- ۱۷۵۰ کودک و خانواده‌هایشان از ۳۱ استان کشور در نخستین جشنواره ملی شادی و نشاط کشوری "آی مت" در نمایشگاه بین‌المللی فارس گرد هم آمدند.

این جشنواره براساس متد آی مت بر پایه ریاضیات برای کودکان و به‌منظور تقویت و ارتقای مهارت‌های پایه است.

مهارت‌هایی همچون مشاهده، تفکر خلاق، قدرت استدلال و کشف خلاقیت بر پایه بازی و سرگرمی.

مدیرعامل موسسه عصر طلایی رشد کودک یکشنبه ۱۰ شهریورماه در حاشیه این جشنواره در جمع خبرنگاران عنوان کرد: این مراسم برای اولین بار به میزبانی شهر شیراز و با حضور شرکت کنندگان از استان‌های مختلف برگزار شده است و با هدف فراهم‌آوردن محیطی مفرح و آموزنده  در چارچوب ‌رقابتی سالم اجرا شده است.

مسعود زاده باقری درباره آی مت توضیح داد: ایجاد محیطی برای شادی و نشاط  کودک یکی از مسائل اساسی در جامعه امروز است و با آمیخته شدن با اهدافی همچون تلاش برای آموزش مهارت‌های زندگی  به تکمیل ساختار مغز کودک می‌انجامد.

وی افزود: وقتی فردی مغز تکامل یافته ای داشته باشد انسانی موفق و توانمند در جامعه خواهد بود؛ از همین رو درصورتی که والدین آگاهی‌هایشان را فراموش کنند و با ناآگاهی‌های کودکانشان همراه شوند می‌توانیم فرزندانی خلاق و توانمند برای آینده آماده کنیم.

مدیرعامل موسسه عصر طلایی رشد کودک اضافه کرد: سیستم خلاقیت‌یابی و مهارت‌افزایی بر مبنای ریاضیات برای کودکان ۳تا۷سال مهارت های شناختی رشد کودک را افزایش می‌دهد و آنان را برای ورود به دوران رسمی آموزش، آماده می‌کند.

رقابت‌های جهانی آی مت نیز برای نخستین بار در  ۲۶ و ۲۷ دی ماه سال جاری با محوریت‌های جشنواره ملی در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

۹۸۸۵/۱۸۷۶

برچسب‌ها

اخبار مرتبط