۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۷
کد خبرنگار: 2178
کد خبر: 83461020
۰ نفر

برچسب‌ها

کشف گور دسته جمعی نظامیان سوری

تهران - ایرنا - ارتش سوریه پس از تسلط بر حومه شهر حماه واقع در شمال غرب این کشور از کشف یک گور دسته جمعی شامل اجساد نظامیان سوری خبر داد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود، یگان های ارتش سوریه در ماه جاری توانستند کنترل شهر راهبردی "خان شیخون" در حومه جنوبی ادلب و بخش های زیادی از حومه شهر حماه در شمال غرب سوریه را به دست بگیرند و این مناطق را از حضور تروریست ها پاکسازی کنند.

پس از استقرار نیروهای ارتش سوریه بر این مناطق و کسب اطلاعات موثق از وجود گورهای دسته جمعی روز گذشته (شنبه) یک گور شامل ۱۰ جسد از نظامیان سوری در روستای "اللطامه" در حومه شمالی سوریه کشف شد.

این ده جسد بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند تا پس از طی مراحل قانونی و شناسایی هویت در مراسمی رسمی تحویل خانواده های ایشان شود.

حومه شمالی حماه از سال ۲۰۱۲ از کنترل ارتش سوریه خارج شد و این منطقه به علت موضع راهبردی و جایگاه مناسب آن همواره محل حمله به ارتش سوریه از سوی تروریست ها قرار می گرفت.

شهرک های «اللطامنه، کفرزیتا و الزکات» در حومه شمالی استان حماه مرکز تجمع شمار زیادی از تروریست ها بود که به "مثلث مرگ" شهرت یافته بود، آزادسازی این منطقه یکی از خواسته های اصلی دولت سوریه بود که از ۲۰۱۲ میلادی تاکنون محقق نشده بود.

پس از آزادسازی شهر مهم و راهبردی "خان شیخون" در جنوب ادلب، دیگر شهرک‌های اللطامنه، لطمین، مورک، معرکبه و کفرزیتا در حومه شمالی استان حماه نیز از سوی ارتش سوریه آزاد شد و بدین ترتیب دولت سوریه کنترل کامل استان حماه را به دست گرفت.

کشف جنازه های نظامیان سوری در خان شیخون

سانا همچنین گزارش داد که ارتش سوریه روز گذشته (شنبه) پس از تسلط بر خان شیخون به جنازه تعدادی از نظامیان سوری دست پیدا کرد که در سال ۲۰۱۵ و در خلال جنگ با گروه های تروریستی کشته و توسط همرزمان خود در ورودی خان شیخون به خاک سپرده شدند.

این جنازه ها بلافاصله به یک بیمارستان نظامی منتقل شدند تا روند شناسایی آنها تکمیل شود.

نیروهای سوری پس از چهار سال اشغال شهر راهبردی "خان شیخون" در جنوب استان "ادلب" در شمال غرب این کشور توسط تروریست ها، ۲۷ مرداد ماه ۱۳۹۸ وارد این شهر شد و بخش هایی زیادی از اطراف آن را از اشغال تروریست ها خارج کردند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =