۱۱۰ طرح اشتغال‌زا در روستاهای مراغه با حمایت بنیاد برکت اجرا می‌شود

مراغه - ایرنا - معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار مراغه از اجرای ۱۱۰ طرح اشتغال‌زا در روستاهای این شهرستان با حمایت بنیاد برکت خبرداد.

به گزارش ایرنا، نقی مسکینی روز یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال مراغه افزود: این طرح‌ها در ۴ روستای ورجوی، آهق، صومعه سفلی و کرمجوان به صورت پایلوت اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: این طرح‌ها در قالب طرح سحاب توسط بنیاد برکت و تسهیلات اعطایی این بنیاد در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی، صنایع دستی، صنایع تبدیلی و نیز بخش خدماتی اجرایی خواهد شد.
وی اضافه کرد: برای این منظور، تسهیل‌گران بنیاد برکت اقدام به شناسایی زمینه‌های ایجاد اشتغال و متقاضیان برای اجرای طرح‌های پیشنهادی می‌کنند.
مسکینی گفت: در مدت یک ماه، ۷۲۵ نفر متقاضی در این روستاها برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زا شناسایی شده‌اند که مراحل اهلیت سنجی آنان در حال اجراست.
وی با بیان اینکه مراغه و آذرشهر برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زا در آذربایجان‌شرقی به عنوان شهرستان‌های پایلوت توسط بنیاد برکت انتخاب شده‌اند گفت: اجرای این طرح‌ها می‌تواند گام مهمی در اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی منطقه باشد.
مسکینی افزود: در راستای تسهیل و تسریع در اجرای این طرح‌ها، با حضور کارشناسان دستگاه‌های اجرایی، طرح‌های پیشنهادی این بنیاد بررسی و با انجام استعلام‌های لازم، مجوز آغاز و اجرای آنها صادر خواهد شد.
وی اضافه کرد: دهیاران روستاها نیز در کنار دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان در اجرای مناسب این طرح‌ها، اهتمام و تلاش مضاعفی خواهند داشت.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان‌شرقی قرار دارد.
۳۰۷۷/۷۴۸۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =