از روایت ماجرای شام تا ممنوع تصویری خانم بازیگر

تهران- ایرنا- تکذیب ممنوع تصویری هانیه توسلی، روایت شب موسیقی در شبکه چهار و ماجرای شام اهم اخبار امروز صدا و سیما است.

امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم.

مدیرکل روابط عمومی صداوسیما: هانیه توسلی ممنوع‌التصویر نیست

محمدحسین رنجبران مدیرکل روابط عمومی صداوسیما با انتشار توضیحی در توئیتر اعلام کرد که مرکز صیانت و حفاظت سازمان صداوسیما ممنوعیتی برای پخش تصاویر هانیه توسلی از سیما ندارد.

در پی طرح چندباره شائبه ممنوع‌التصویری هانیه توسلی بازیگر سینما در فضای مجازی،‌ محمدحسین رنجبران مدیرکل روابط عمومی صداوسیما در توئیتی نوشت: «برخی از همکاران رسانه‌ای و مخاطبان از ممنوع‌التصویری خانم هانیه توسلی پرسیدند که با رئیس مرکز صیانت سازمان صحبت کردم و ایشان گفت که مرکز صیانت به‌عنوان متولی موضوع تاکنون ممنوعیتی برای خانم توسلی نداشته و این خبرهای جعلی که متاسفانه ذهن هنرمندان و مردم را مشوش می‌کند، نادرست است.»

شائبه ممنوع‌التصویری هانیه توسلی از آنجا در برخی رسانه‌های مجازی مطرح شد که آزیتا موگویی کارگردان فیلم سینمایی «ایده اصلی» از حذف تصاویر این بازیگر از تیزرهای پخش‌شده از تلویریون خبر داد.

هانیه توسلی خود نیز در واکنش به این اتفاق ضمن اظهار بی‌اطلاعی از دلیل حذف تصاویر خود از تیزر «ایده اصلی» مدعی شده بود که ۱۰ سال پیش و برای تیزرهای فیلم «عصر روز دهم» در موعد اکران هم با چنین مشکلی مواجه بوده است؛ فیلمی که در سال‌های بعد نسخه کامل آن بارها از تلویزیون پخش شد.

رنجبران چند روز پیش نیز در توئیت دیگری نوشته بود: برای چندمین بار موجی راه افتاده که صداوسیما فلانی و بهمانی را ممنوع‌التصویر کرده؛ من هم برای چندمین بار عرض می‌کنم سازمان صداوسیما هیچ کسی را راساً ممنوع التصویر نکرده، نمی‌کند و نخواهد کرد.

رابطه موسیقی و مناسک آیینی محرم به روایت «شب موسیقی»

برنامه «شب موسیقی» شبکه چهار در اولین شب محرم به موضوع رابطه موسیقی و مناسک آیینی محرم می‌پردازد.

به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، مجله «شب موسیقی» از مجموعه «شب های هنر» امشب ۱۰ شهریور و در اولین شب از ماه محرم به نقش مهم موسیقی در آیین های دینی محرم می پردازد.

رضا مهدوی مجری کارشناس این برنامه امشب ساعت ۲۲ میزبان مهدی امین فروغی محقق و پژوهشگر موسیقی آیینی می شود و با وی در این خصوص گفتگو می‌کند.

پخش قطعه ای از اولین مداحی های ایران، پخش مداحی ماندگار «زینب زینب زینب» با صدای مرحوم حاج سلیم موذن زاده اردبیلی و پخش بخش هایی از یک تعزیه از دیگر بخش های این برنامه است. همچنین یک مستند ۵ دقیقه ای از تاریخچه عزاداری در محرم در «شب موسیقی» امشب پخش می شود.

«شب موسیقی» یکی از برنامه های «شب های هنر» است که به تهیه کنندگی حبیب الله ذوالفقاری، به موضوعات مرتبط با حوزه موسیقی می پردازد. برنامه «شب های هنر» در دهه اول محرم و همزمان با پخش ویژه برنامه های این ایام، هر شب ساعت ۲۲ به صورت زنده پخش می شود.

روایت «ماجرای شام» در شبکه پنج

مستند «ماجرای شام» به کارگردانی محمد الحوزانی و تهیه کنندگی سید حسام رضوی امشب روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

 به نقل از روابط عمومی شبکه پنج سیما، سیدحسام رضوی تهیه کننده مستند «ماجرای شام» در توضیح این مستند گفت: این مستند در ۱۲ قسمت ۲۵ دقیقه ای ساخته شده و محصول کشور سوریه و ایران است.

وی با بیان اینکه «ماجرای شام» به تحلیل و واکاوی جنگ سوریه و چرایی آن می پردازد، تاکید کرد: این مستند به بررسی پشت پرده وقایع و اتفاقات کشور سوریه می پردازد؛ این که کدام کشورهای خارجی وارد این ماجرا شدند و اینکه چگونه درخواست های مردم سوریه تبدیل به منازعات نظامی شد.

مستند «ماجرای شام» در ایام ماه محرم هر شب ساعت ۲۲:۱۵ پخش و تکرار آن روز بعد ۱۱:۳۰ خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =