اهداف قیام امام حسین (ع) در جامعه تبیین شود

مهاباد- ایرنا- امام جمعه میاندوآب گفت: باید مناسبت‌های مختلف عزاداری در ماه محرم، فلسفه و اهداف قیام امام حسین(ع) برای مردم تبیین و بازگو شود.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام حمید حسن‌زاده روز یکشنبه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر میاندوآب اظهار داشت: یکی از اهداف قیام امام حسین(ع) برپایی نماز و امر به معروف و نهی از منکر بود.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید همیشه با امید به آینده حرکت کرد، افزود: قطار انقلاب در حال حرکت است و در این راه فراز و نشیب‌هایی مانند هشت سال دفاع‌مقدس که بیش از ۴۰ کشور به مقابله با انقلاب دشمنی می‌کردند، وجود دارد.
وی بیان کرد: این انقلاب با اخلاص شروع شده و با رهبری‌های داهیانه و مدبرانه رهبر معظم انقلاب و مسوولان دلسوز علی‌رغم همه دشمنی‌های دشمنان به پیش می‌رود.
امام جمعه میاندوآب با اشاره به اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: باید نگاه و توصیه‌های و ادبیات مقام معظم رهبری مدنظر ما قرار گیرد و راهگشا باشد.
وی با اشاره به اعزام مبلغان دینی در ایام ماه محرم به مساجد میاندوآب افزود: باید مبلغان به موضوع امر به معروف و نهی از منکر در منابر توجه ویژه‌ای داشته باشند زیرا امر به معروف و نهی از منکر وظیفه دینی، قانونی و شرعی ما است.
همچنین در این جلسه فرمانده انتظامی میاندوآب و فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان نیز مطالبی در خصوص فریضه امر به معروف و نهی از منکر ارایه کردند.
نهضت‌حسینی، مطالبه‌گری و مسوولیت اجتماعی شعار هفته امر به معروف و نهی از منکر امسال است.
برگزاری نشست‌های تخصصی، مراسم‌های سخنرانی، دیدار با علما و تجلیل از آمران به معروف و دیدار با خانواده شهدا از جمله برنامه‌های این ایام در میاندوآب است.

ستاد امر به معروف و نهی از منکر میاندوآب در سال گذشته رتبه نخست استانی را کسب کرد.

۹۸۷۱/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =