کارشناسان مراکز مشاوره دانشگاه با درمان متمرکز بر هیجان آشنا شدند

تهران- ایرنا- کارگاه درمان متمرکز بر هیجان با رویکرد «گرینبرگ»، با حضور ۵۰ تن از کارشناسان مراکز مشاوره دانشگاه‌های منطقه یک در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روز یکشنبه  دانشگاه تهران، این کارگاه روزهای پنجم و ششم شهریور امسال با تدریس آرش رمضانی ویژه کارشناسان مراکز مشاوره دانشگاه‌های منطقه یک کشور در سالن امیرکبیر برگزار شد.
حمید پیروی، رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران، درباره برگزاری این کارگاه گفت: «امروزه علم روانشناسی نیز مانند سایر علوم به‌منظور انطباق با نیاز افراد در بعد روحی و روانی، در حوزه‌های مختلفی ورود کرده و شاخه‌های متنوع و متعدد درمانی ایجاد شده است».
وی افزود: «حتی در یک رویکرد مشخص نیز ممکن است، بر اثر تجربه و با توجه به نتایج مؤثر آن مدل‌های مختلفی پدید آید تا درمانی مؤثر صورت پذیرد. این رویکردهای مختلف درمانی با توجه به نیاز مراجعان می‌تواند به‌صورت جداگانه و یا همزمان ترکیبی از چند رویکرد در فرایند درمان مورد استفاده قرار گیرد تا درمانی اثربخش و در عین حال پایدار و در زمانی کوتاه‌تر حاصل شود».
رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران، خاطر نشان کرد: «یکی از این رویکردها درمان متمرکز بر هیجان است که متخصصان و روانشناسان با توجه به مواجهه با بیماران متعدد باید در این زمینه توانمندی و آگاهی لازم را کسب کنند.

وی گفت: به همین منظور دبیرخانه مراکز مشاوره دانشگاه‌های منطقه یک کشور اقدام به برگزاری کارگاهی با موضوع درمان متمرکز بر هیجان با رویکرد گرینبرگ کرد».

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =