بخشی از مطالبات کارکنان شهرداری اردستان پرداخت می‌شود

کاشان- ایرنا- سرپرست شهرداری اردستان گفت: این مجموعه ۴۱ میلیارد ریال به نیروها و پیمانکاران بدهکار است که تلاش داریم تا اول مهر سال‌جاری، بخشی از آن پرداخت شود.

داود احمدی عصر یکشنبه در نشستی با خبرنگاران اردستان اظهارداشت: نبود درآمد کافی و وجود مطالبات موجب شده تا شهرداری نتواند ۱۲ میلیارد ریال، برابر سه ماه دستمزد نیروهایش را بپردازد اما خدمات‌رسانی با صبوری و نجابت کارکنان، همچنان در حال انجام است.

وی افزود: شهرداری در مجموع ۳۰ میلیارد ریال عوارض نوسازی طلب دارد که ۷۰ درصد آن مربوط به دستگاه‌های اداری بوده که پیگیر وصول آن هستیم.

سرپرست شهرداری اردستان، بیشترین درآمد سال‌جاری این مجموعه را از محل صدور پروانه ساخت و جرایم برشمرد و تصریح کرد: ۹ میلیارد ریال از محل اعتبارهای تملک دارایی‌ها به شهرداری اختصاص داده شده اما هنوز تخصیص نیافته است.

وی اضافه کرد: بودجه مصوب امسال شهرداری اردستان ۱۱۰ میلیارد ریال بود که تاکنون ۴۰ درصد آن محقق و از سه میلیارد ریال بودجه فرهنگی نیز ۶۲۰ میلیون ریال هزینه شده است.

احمدی همچنین با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی طرح ممیزی املاک بیان کرد: تلاش شده تا طرح الکترونیکی کردن امور و حذف کاغذ در شهرداری عملیاتی شود تا مراجعه‌های مردمی کاهش یابد.

وی در ادامه نیز عنوان کرد: کار لکه‌گیری معابر و آسفالت بافت فرسوده اردستان با ۲۰۰ تُن قیر یارانه‌ای آغاز شده است که در نهایت چهار هزار مترمربع آسفالت معابر با تخصیص ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار اجرا می‌شود.

سرپرست شهرداری اردستان همچنین با اشاره به نزدیکی آغاز سال تحصیلی جدید گفت: ۲۰ برنامه برای مهرماه تدوین شده است تا چهره شهر برای ورود دانش آموزان به مدرسه، زیبا و شاداب باشد.

احمدی در باره راه‌اندازی اتاق پیش‌سرد کشتارگاه مشترک نیز یادآور شد: با توافق صورت گرفته قرار شد تا ۶۰ درصد از سه میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز این کار را شهرداری اردستان و ۴۰ درصد دیگر را شهرداری زواره تامین کند که امید می‌رود در آینده نزدیک عملیاتی شود.

پیشتر محسن حیدری از مهر ۹۶ مسوولیت شهرداری اردستان را عهده‌دار بود که تیر امسال با دریافت کارت زرد، از شورای اسلامی این شهر، استعفا کرد.

اردستان ۱۶ هزار نفری با وسعت ۶۷۰ هکتار  شامل ۱۹۵ هکتار بافت تاریخی و ۶۰ هکتار بافت فرسوده در ۱۱۸ کیلومتری شمال‌شرقی اصفهان واقع است.

۷۴۳۱/۸۱۲۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =