کشف ۳۹۲ کیلو موادمخدر در طرح ارتقای امنیت اجتماعی مازندران

ساری - ایرنا - فرمانده انتظامی استان مازندران از کشف ۳۹۲ کیلوگرم موادمخدر در طرح ارتقای امنیت اجتماعی که در سه روز گذشته در سراسر استان برگزار شد، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی نیروی انتظامی استان مازندران، سرتیپ دوم سید محمود میرفیضی گفت: طرح ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی با هدف مبارزه با قاچاق کالا، مقابله با جرایم، مبارزه با موادمخدر، جمع آوری معتادان ولگرد، انتظام بخشی ترافیکی، کنترل مجرمان سابقه دار، ساماندهی مناطق حاشیه نشین و در نهایت کاهش آسیب های اجتماعی، طرح ارتقای امنیت اجتماعی به مدت ۳ روز در سطح شهرستان های استان به مرحله اجرا درآمد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به دستاوردهای این طرح از کشف ۳۶۱ فقره انواع سرقت، افزود: در این طرح، ۲۸۲ سارق شناسایی و دستگیر و همچنین ۱۶ دستگاه خودرو سرقتی نیز از متهمان کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به کشف ۳۹۲ کیلو انواع موادمخدر از شناسایی و دستگیری ۲۲ قاچاقچی موادمخدر، ۱۳۸ خرده فروش و ۲۶۸ معتاد متجاهر در این طرح خبر داد و افزود: متهمان به مرجع قضائی معرفی و معتادان به مراکز ترک اعتیاد ماده ۱۶ و ۱۵ اعزام شدند.

میرفیضی همچنین از پلمب ۳۹ واحد صنفی به دلیل تخلف در خرید و فروش و دیگر تخلفات در طرح ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی خبر داد و افزود: در راستای مقابله با اراذل و اوباش و هنجارشکنان، ۱۳ متهم به شرارت و اراذل و اوباش شناسایی و دستگیر شدند و ۵۱ قبضه سلاح شکاری غیرمجاز کشف شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه یکی از محورهای مهم طرح ارتقای امنیت اجتماعی، برقراری نظم و امنیت ترافیکی و انضباط بخشی در معابر عمومی و محورهای مواصلاتی استان است، افزود: بیش از ۴۲ هزار و ۳۹۴ تخلف در حوزه راهنمایی و رانندگی به ثبت رسیده و یک هزار و ۱۲۰ دستگاه خودرو و ۹۰۷ دستگاه موتورسیکلت متخلف نیز پس از اعمال قانون، توقیف شد.

وی با اشاره به اینکه این طرح ها متناسب با جغرافیای جرم در سطح استان اجرا می شود، گفت: افزایش احساس امنیت از خود امنیت مهم تر است و ملاک ارزیابی ما از عملکرد کارکنان پلیس، رضایتمندی مردمی است.

استان مازندران دارای سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت است که به دلیل گردشگر پذیری نرخ جمعیت متغیر آن در برخی فصول سال در طول روز به بیش از ۸ میلیون نفر نیز خواهد رسید.

۷۳۳۵/۱۸۹۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =