۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۰
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83460975
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۰ پزشک متخصص در شهرستان های خراسان رضوی توزیع می شوند

مشهد- ایرنا- امسال حدود ۸۰ پزشک متخصص در شهرستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد توزیع می شوند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز یکشنبه به نقل از معاون درمان این دانشگاه در نشست  مدیران شبکه های بهداشتی و درمانی گزارش داد: گستردگی و بعد مسافت میان شهرستان ها و راه اندازی بیمارستان های جدید همچون رشتخوار، خلیل آباد و باخرز و توسعه مراکز درمانی، نیاز به متخصصان در شهرستان های خراسان رضوی را بیش از پیش افزایش داده است.

شاپور بدیعی افزود: در این راستا استقرار جراح مغز و اعصاب در شهرستان کاشمر و راه اندازی مرکز جامع شیمی درمانی در شهرستان های کاشمر و قوچان به عنوان قطب های درمانی از جمله اقدامات در راستای گسترش خدمات رسانی به مردم و رفع نیاز مناطق بوده است.

وی اضافه کرد: مدت زمان استقرار پزشک متخصص در شهرستان ها ۲۳ روز در ماه است و این موضوع از طریق مدیریت ها رصد می شود و مدیران شبکه های بهداشتی و درمانی باید حضور متخصصان را در شهرستان ها پایش و رصد کنند تا مشکلی در نحوه خدمات رسانی به مردم پیش نیاید.

او با اشاره به برنامه وزارت بهداشت برای تامین پزشک متخصص در مناطق کم برخوردار افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده دو سال آینده مشکل کمبود متخصص در شهرستان های زیر پوشش این دانشگاه  مرتفع می شود و به هر شهرستان ۱۴ تا ۱۵ متخصص اختصاص می یابد.

هم اکنون حدود پنج میلیون نفر از جمعیت شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری استان خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه های علوم پزشکی نیشابور، تربت جام، تربت حیدریه، سبزوار و گناباد خدمات رسانی می شود.

۳۰۲۷/۱۹۲۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =